Steam OS 3.5: Ulepszenia i nowości

Steam OS 3.5: Ulepszenia i nowości

Steam Deck stał się jeszcze bardziej atrakcyjny dzięki najnowszej aktualizacji Steam OS 3.5. Nowa wersja systemu operacyjnego przynosi szereg ulepszeń, które ucieszą zarówno posiadaczy konsoli, jak i graczy najnowszej produkcji Bethesdy – Starfield.

Najważniejszymi nowościami w Steam OS 3.5 jest wsparcie dla VRR (Variable Refresh Rate) oraz HDR (High Dynamic Range). Ze względu na ograniczenia natywnego ekranu handhelda, obie te funkcje dotyczą korzystania z zewnętrznych monitorów. Dzięki VRR gracze będą mogli cieszyć się płynniejszą rozgrywką, z kolei HDR pozwoli na lepsze odwzorowanie kolorów i kontrastu. Te ulepszenia z pewnością zostaną docenione przez użytkowników pragnących korzystać z Steam Decka w połączeniu z większymi ekranami.

Oprócz wsparcia dla VRR i HDR, Steam OS 3.5 wprowadza również opcję dostosowywania kolorów na ekranie urządzenia. Użytkownicy mogą dostosować nasycenie kolorów oraz temperaturę barw wyświetlanego obrazu, a także korzystać z trzech predefiniowanych trybów wyświetlania kolorów: Standardowy, Emulacja sRGB, Tryb zwiększający nasycenie kolorów.

Gracze Starfield mają powody do radości, ponieważ Steam OS 3.5 wprowadza dedykowane optymalizacje dla tej gry, które mają na celu poprawę wydajności i jakości rozgrywki na Steam Decku. Dzięki aktualizacji gracze mogą spodziewać się płynniejszej i bardziej stabilnej zabawy.

Dodatkowo, Steam OS 3.5 przynosi możliwość undervoltingu, czyli obniżania napięcia dostarczanego do procesora. Ta funkcja może pomóc w zwiększeniu żywotności baterii oraz obniżeniu temperatury pracy urządzenia. System został również zoptymalizowany pod kątem lepszego zarządzania energią, co przekłada się na dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu.

Z każdą aktualizacją Steam Deck staje się coraz bardziej atrakcyjnym urządzeniem dla graczy. Najnowsza wersja oprogramowania przynosi szereg ulepszeń, które zostaną docenione zarówno przez posiadaczy konsoli, jak i tych, którzy planują jej zakup w najbliższej przyszłości.