• wt.. lis 28th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Starminer – nowy symulator górnictwa kosmicznego w świecie Paradox Arc

  ByMarta Bryła

  lis 20, 2023
  Starminer – nowy symulator górnictwa kosmicznego w świecie Paradox Arc

  Firma Paradox Interactive ogłosiła premierę gry Starminer, która jest symulatorem kosmicznego górnictwa. Gra, opracowana przez studio CoolandGoodGames, jest częścią katalogu Paradox Arc i skierowana do wczesnego dostępu.

  Starminer pierwotnie znana była jako ILL Space i już od pewnego czasu była w fazie rozwoju. Gracze mieli również możliwość przetestowania dema gry. Teraz studio CoolandGoodGames ogłosiło współpracę z Paradox Arc, oddziałem Paradox Interactive zajmującym się wspieraniem obiecujących projektów małych developwerów.

  Zabawa w Starminer polega na budowaniu bazy w kosmosie. Gracze będą mogli kontrolować gigantyczny statek wojenny, poruszać się między asteroidami, zdobywać surowce i prowadzić badania w celu zwiększenia wydajności wydobycia. Dodatkowo będą mieli możliwość wcielenia się w najemników i podejmowania misji.

  Gra oferuje również unikalny system walki, w którym gracze będą musieli bronić się przed kosmitami, korzystając z samodzielnie zaprojektowanych jednostek. Starminer ma trafić do wczesnego dostępu na platformę PC w 2024 roku.

  Studio CoolandGoodGames podzieliło się również dodatkowymi informacjami dotyczącymi przyszłości gry. Twórcy zapowiedzieli, że będą nadal słuchać opinii społeczności i uwzględniać je w dalszym rozwoju produkcji.

  Starminer zapowiada się jako interesujący symulator górnictwa kosmicznego z elementami strategicznymi i walki. Miłośnicy gier w przestrzeni kosmicznej będą mieli okazję zgłębić ten fascynujący świat już niedługo.