Samsung Galaxy S24 Ultra: Nowe informacje na temat teleobiektywu

Samsung Galaxy S24 Ultra: Nowe informacje na temat teleobiektywu

Już za kilka miesięcy Samsung zaprezentuje trzy nowe smartfony z serii Galaxy S24. Topowe urządzenie, Galaxy S24 Ultra, ma przynieść dużą zmianę w teleobiektywie.

Dotychczasowy model, Galaxy S23 Ultra, posiadał na tylnym panelu cztery aparaty fotograficzne, w tym jednostkę z teleobiektywem peryskopowym, zapewniającym 10-krotne powiększenie optyczne. Jednak informacje przekazane przez Ice Universe sugerują, że Samsung Galaxy S24 Ultra może mieć zmniejszone powiększenie.

Według Ice Universe, Galaxy S24 Ultra będzie wyposażony w aparat z teleobiektywem o 3-krotnym powiększeniu optycznym, podobnie jak w przypadku Galaxy S23 Ultra. Dodatkowo, aparat ten będzie oferował matrycę o rozdzielczości 50 Mpix, a teleobiektyw będzie miał zoom optyczny 5X. Oznacza to wyższą rozdzielczość, ale mniejsze piksele i mniejsze powiększenie optyczne.

Inne informacje na temat Galaxy S24 Ultra wskazują, że główny aparat tego modelu będzie wyposażony w matrycę Isocell HP2SX o rozdzielczości 200 Mpix. Ekran będzie płaskim wyświetlaczem AMOLED o przekątnej 6,78 cala, rozdzielczości QuadHD+ i szczytowej jasności do 2500 nitów. Bateria o pojemności 5000 mAh będzie można naładować z mocą do 45 W. Istnieje również możliwość, że urządzenie będzie oferować dwukierunkową komunikację satelitarną, co może być przydatne w sytuacjach awaryjnych.

Wewnątrz obudowy o odporności na pył i wodę (najprawdopodobniej IP68), znajdować się będzie układ Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 lub Exynos 2400, w zależności od rynku. SoC będzie współpracować z maksymalnie 16 GB RAM-u LPDDR5X i pamięcią masową klasy UFS 4.0.

Premiera całej serii Samsung Galaxy S24 może nastąpić już w styczniu 2023 roku, choć potwierdzenie tego faktu poznamy za około cztery miesiące.