Ukryta funkcja klawisza spacji na klawiaturze ekranowej smartfona

Ukryta funkcja klawisza spacji na klawiaturze ekranowej smartfona

Klawisz spacji na klawiaturze ekranowej smartfonów ma pewną przydatną funkcję, o której wiele osób nie wie. Opcja ta jest dostępna zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i tych z iOS-em.

Podczas pisania wiadomości na smartfonie często zdarza się, że w poprzednim zdaniu czegoś nam brakuje lub pojawia się literówka. Przy próbie poprawienia takiego błędu często mamy trudność z trafieniem kursorem w odpowiednie miejsce. Jednak istnieje prosty trik, który może nam w tym pomóc.

Aby aktywować ukrytą funkcję, wystarczy dotknąć i przytrzymać klawisz spacji na klawiaturze ekranowej. To pozwoli nam na przesuwanie kursora po całym tekście, który wprowadzamy. Kursor można przesuwać w lewo, prawo, górę i dół. Ważne jest, aby nie odrywać palca od ekranu, w przeciwnym razie funkcja nie zadziała.

Ta ukryta funkcja klawisza spacji jest bardzo wygodna i ułatwia edytowanie i korektę pisanych wiadomości na naszych smartfonach. Dzięki temu trikowi możemy precyzyjniej poprawiać błędy i dokonywać zmian w tekście.

Warto pamiętać, że ta funkcja może być dostępna na różnych smartfonach z systemem Android lub iOS, a jej aktywowanie jest takie samo. Jeśli nie wiedzieliście o tej opcji wcześniej, teraz możecie z niej skorzystać i uprościć sobie pisanie wiadomości na swoim smartfonie.