• niedz.. lut 25th, 2024

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Program PC Manager Microsoftu – optymalizacja czy niechlujstwo?

  ByMarta Bryła

  lut 12, 2024
  Program PC Manager Microsoftu – optymalizacja czy niechlujstwo?

  Program PC Manager, stworzony przez Microsoft, miał pomóc użytkownikom w optymalizacji systemu operacyjnego i przyspieszeniu działania urządzenia. Niestety, jak się okazało, teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką.

  Jednym z problemów związanych z PC Managerem jest jego działanie w folderze Prefetch. Ten folder przechowuje pliki pobierania wstępnego, które zawierają informacje o działaniu zainstalowanych aplikacji. Czyszczenie tego folderu jest odradzane przez dokumentację Windowsa, jednak PC Manager bezwiednie go czyści.

  Można się spierać, czy jest to dobre działanie, szczególnie w dobie szybkich dysków SSD. Dodatkowo, Microsoft nie zapewnia spójnej komunikacji w tej kwestii, co wzbudza wątpliwości co do efektywności działania programu.

  Inny problem związany z PC Managerem to umieszczone w nim linki afiliacyjne, wykorzystujące chińskie trackery reklamowe. Mimo że narzędzie po raz pierwszy pojawiło się w Chinach, to brak dbałości o własne logo oprogramowania przez Microsoft jest nie do zaakceptowania.

  Czy PC Manager jest groźny? Jak na razie nie ma na to dowodów, ale niepokoi fakt, że niezbyt estetycznie prezentuje się i nie budzi zaufania.

  Program może być użyteczny, gdyż powinien automatycznie rozwiązywać część problemów, które wymagały wcześniej korzystania z wiersza poleceń. Niestety, ze względu na brak spójności w działaniu PC Managera, efekty mogą nie spełniać oczekiwań.

  Nie możemy zanegować, że Microsoft stworzył narzędzie, które ma na celu pomóc użytkownikom, ale warto być ostrożnym i rozważyć inne alternatywy optymalizacyjne.

  FAQ:

  1. Czym jest PC Manager?
  PC Manager to program stworzony przez Microsoft, mający na celu optymalizację systemu operacyjnego i przyspieszenie działania urządzenia.

  2. Jakie są problemy związane z PC Managerem?
  Jednym z problemów związanych z PC Managerem jest jego działanie w folderze Prefetch, który przechowuje pliki pobierania wstępnego. Czyszczenie tego folderu jest odradzane przez dokumentację Windowsa, jednak PC Manager to robi bezwiednie. Kolejnym problemem jest umieszczenie w programie linków afiliacyjnych wykorzystujących chińskie trackery reklamowe.

  3. Czy czyszczenie folderu Prefetch przez PC Manager jest zalecane?
  Czyszczenie folderu Prefetch przez PC Manager jest niezalecane według dokumentacji Windowsa. Jednak PC Manager to robi bezwiednie.

  4. Czy PC Manager jest groźny?
  Na razie nie ma dowodów na to, że PC Manager jest groźny, ale jego nieestetyczne wykonanie i brak zaufania budzą pewne obawy.

  5. Czy PC Manager jest skuteczny w rozwiązywaniu problemów?
  PC Manager może rozwiązywać część problemów automatycznie, które wcześniej wymagały korzystania z wiersza poleceń. Jednak ze względu na brak spójności w jego działaniu, efekty mogą nie spełniać oczekiwań.

  Sugerowane linki:

  Oficjalna strona Microsoft
  PC World