Jak będzie wyglądać Piła za 200 lat?

Jak będzie wyglądać Piła za 200 lat?

Na to pytanie próbowała odpowiedzieć sztuczna inteligencja oraz uczniowie szkoły TEB Edukacja. Z przerobionych zdjęć futurystycznego miasta powstała galeria, którą można zobaczyć w Regionalnym Centrum Kultury. W ostatnich kilkunastu miesiącach eksplodowało zjawisko sztucznej inteligencji, a w ostatnim czasie popularne stało się tworzenie obrazów na jej bazie.

Uczniowie postanowili wykorzystać tę technologię, aby odpowiedzieć na pytanie, jak Piła będzie wyglądać w roku 2222. Zdjęcia współczesnej Piły zostały wrzucone do programu przerabiającego obrazy, który korzysta z sztucznej inteligencji i algorytmów. Efektem tego było powstanie 128 grafik reprezentujących różne charakterystyczne miejsca w mieście, takie jak plac Konstytucji 3 Maja, Szkoła Policji, Kościół św. Rodziny, okolice Staromiejskiej czy RCK.

Nietypową wystawę można teraz oglądać na parterze Regionalnego Centrum Kultury, i będzie ona dostępna przez kolejne dwa tygodnie. Jest to fascynujący projekt, który daje nam wizję przyszłości naszego miasta. Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji, możemy zobaczyć, jak potencjalnie zmienią się nasze ulubione miejsca w przyszłości.

Prace wywołują skrajne emocje – niektóre z grafik ukazują odważne i futurystyczne projekty architektoniczne, podczas gdy inne są bardziej subtelne i zachowują charakterystyczne cechy istniejących budynków. Niezależnie od tego, czy podoba nam się wizja przyszłości czy nie, ta wystawa sprawia, że zastanawiamy się, jak bardzo może zmienić się otaczający nas świat w ciągu dwustu lat.

Warto odwiedzić Regionalne Centrum Kultury i zobaczyć, jak młodzi ludzie wyobrażają sobie przyszłość naszego miasta. Może daję nam to również inspirację do przemyślenia, jakie zmiany warto wprowadzić dziś, aby zapewnić rozwój i postęp Piły w długoterminowej perspektywie.