• pt.. gru 1st, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Oppo Find X7 Pro: Nowa jakość w fotografii mobilnej

  ByAdrian Przechewka

  lis 21, 2023
  Oppo Find X7 Pro: Nowa jakość w fotografii mobilnej

  Rynek smartfonów o wysokich możliwościach fotograficznych jest wyraźnie dominowany przez chińskie firmy. Wśród nich Oppo Find X7 Pro obiecuje przewyższyć konkurencję i stać się prawdziwym liderem. Według najnowszego przecieku, jego potencjał fotograficzny ma przekroczyć wszelkie oczekiwania.

  Zgodnie z informacjami ujawnionymi przez znanego leakstera, Oppo Find X7 Pro będzie wyposażony w podwójny teleobiektyw peryskopowy. To niezwykłe rozwiązanie, które jak dotychczas nie pojawiło się w żadnym innym telefonie. Zamiast stosować tradycyjną konfigurację z jednym peryskopowym obiektywem, Oppo postanowiło zastosować dwa.

  Leakster podzielił się również szczegółami dotyczącymi specyfikacji aparatu Oppo Find X7 Pro. Jedyną niewiadomą pozostaje obecność stabilizacji optycznej obrazu (OIS) w poszczególnych obiektywach. Według jego informacji, główny aparat będzie miał 50 MP z matrycą o rozmiarze 1 cala, drugi obiektyw o rozmiarze 1/1.56 cala również zawiera 50 MP, ale oferuje zoom o wartości 2.7, trzeci obiektyw o rozmiarze 1/2,4 cala będzie miał 50 MP i 6-krotny zoom, natomiast czwarty obiektyw to szeroki kąt o rozdzielczości 50 MP.

  Czy Oppo Find X7 Pro trafi do Polski? Jest mało prawdopodobne, że ujrzymy ten model na naszym rynku. Jednak nie ma powodów do rozczarowania, ponieważ marka OnePlus, powiązana z Oppo, ma zamiar wprowadzić podobne rozwiązania na rynek. Już 4 grudnia zadebiutuje OnePlus 12, który obiecuje być jednym z najlepszych smartfonów w historii marki.

  Oppo Find X7 Pro jednak spotka się z silną konkurencją, szczególnie ze strony Honor Magic6 Pro, który będzie wykorzystywał nową matrycę, nieosiągalną dla innych producentów. Bez wątpienia przyszłe miesiące przyniosą wiele emocjonujących nowości na rynku mobilnych rozwiązań fotograficznych.