• czw.. lis 30th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Jack Krawczyk: Droga od Polski do Kalifornii

  ByAdrian Przechewka

  lis 21, 2023
  Jack Krawczyk: Droga od Polski do Kalifornii

  Jack Krawczyk, urodzony we Wrocławiu, opowiedział o swojej drodze z Polski do Stanów Zjednoczonych. Wraz z rodziną opuścił ojczyznę prawie 35 lat temu, gdy jego ojciec znalazł pracę jako inżynier w Ameryce, a jego matka pracowała w różnych miejscach. W domu rozmawiali tylko po polsku, ponieważ jego babcia, która była nianią, nie nauczyła się angielskiego.

  Obecnie Jack jest ojcem dwójki dzieci i mieszka w Kalifornii, gdzie pracuje nad tworzeniem sztucznej inteligencji. W rozmowie z Marcinem Sawickim opowiedział o tym, jak sztuczna inteligencja może wpłynąć na nasze życie.

  Krawczyk przedstawił sztuczną inteligencję jako narzędzie, które nie tylko wykonuje zadania za nas, ale również z nami współpracuje. Daje nam możliwość rozszerzenia naszych możliwości i potrafi nawet wpływać na nasze myśli. Ciekawym przykładem tego jest sytuacja, w której studenci korzystają z narzędzi sztucznej inteligencji podczas przygotowywania się do rozmów kwalifikacyjnych. Dzięki temu mogą poznać możliwe pytania, jakie mogą zostać im zadane i przygotować sobie odpowiedzi. Narzędzie staje się w pewnym sensie doradcą, podpowiadającym młodym ludziom, co może być dla nich dobre, a co złe.

  Krawczyk zwraca również uwagę na rolę sztucznej inteligencji w medycynie i szkolnictwie. Wspomina, że narzędzia te mogą przyspieszyć diagnozę i leczenie pacjentów oraz pomóc w personalizacji procesu nauczania. Sztuczna inteligencja może być świetnym wsparciem dla lekarzy i nauczycieli, przynosząc korzyści zarówno dla pacjentów, jak i uczniów.

  Warto posłuchać całej rozmowy z Jackiem Krawczykiem, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak sztuczna inteligencja może wpłynąć na różne dziedziny naszego życia.