Play udostępnia nową funkcję w aplikacji mobilnej ułatwiającą udostępnianie hasła do Wi-Fi

Play udostępnia nową funkcję w aplikacji mobilnej ułatwiającą udostępnianie hasła do Wi-Fi

Play wprowadził nową funkcję w swojej aplikacji mobilnej, która ułatwia udostępnianie hasła do sieci Wi-Fi. Dzięki tej nowej funkcji możemy szybko wygenerować kod QR, który można zeskanować, aby połączyć się z domową siecią Wi-Fi.

Aby skorzystać z tej funkcji, wystarczy wybrać opcję „Udostępnij hasło sieci Wi-Fi” w aplikacji Play 24. Na ekranie pojawi się kod QR, który osoba chcąca się połączyć z siecią może zeskanować za pomocą swojego telefonu. Dane zostaną przekazane i smartphone połączy się automatycznie z siecią Wi-Fi, bez konieczności wpisywania hasła dostępu.

Jednak warto zauważyć, że ta funkcja działa tylko w przypadku, gdy hasło zostało ustawione lub zmienione za pomocą aplikacji mobilnej Play24. Aby skorzystać z tej nowej funkcji, należy również mieć zaktualizowaną najnowszą wersję aplikacji Play24, która jest dostępna zarówno w sklepie Google Play, jak i w App Store.

Choć ta nowa funkcja może być przydatna dla niektórych użytkowników, nie jest to prawdziwie nowość, szczególnie dla użytkowników smartfonów z systemem Android. Osoby korzystające z Androida od dłuższego czasu mają możliwość udostępniania hasła do sieci Wi-Fi za pomocą kodu QR, który można wygenerować bezpośrednio z telefonu, wybierając odpowiednią opcję w ustawieniach.

Warto również przetestować inne praktyczne wskazówki dotyczące Androida, które mogą okazać się przydatne dla użytkowników.