Rezygnacja dyrektora ds. produktu Microsoftu – Yusuf Mehdi nowym liderem

Rezygnacja dyrektora ds. produktu Microsoftu – Yusuf Mehdi nowym liderem

Panos Panay, dyrektor ds. produktu Microsoftu, ogłosił swoją rezygnację z zajmowanego stanowiska. Jego miejsce zajmie Yusuf Mehdi, który będzie nadal rozwijał marki Windows i Surface.

Panay dołączył do Microsoftu w 2004 roku i jako menedżer programowy odpowiadał za rozwój serii premium produktów, w tym tabletów i laptopów hybrydowych z linii Surface. Jego działania zostały wysoko ocenione przez zarząd amerykańskiego giganta, co skutkowało awansami na stanowiska wiceprezesa ds. sprzętu Surface i komputerów PC, a następnie na dyrektora ds. produktu.

W czasie swojej kariery Panos Panay był odpowiedzialny za rozwój rodziny Surface i systemu operacyjnego Windows. Udana premiera systemu Windows 11 przyniosła mu w 2021 roku awans na stanowisko wiceprezesa wykonawczego, gdzie bezpośrednio doradzał dyrektorowi generalnemu Microsoftu, Satyi Nadelli. Jednak po 19 latach spędzonych w firmie, Panay zdecydował się zakończyć swoją pracę w spółce.

Zdecyzowano jeszcze nieznanych przyczynach rezygnacji. W swoim komunikacie na platformie X (dawniej Twitter), Panay jedynie napisał, że „postanowił przewrócić stronę i napisać kolejny rozdział”. Decyzja ta wydaje się dość zaskakująca, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że w najbliższy czwartek odbędzie się wielka konferencja Microsoftu poświęcona nowym produktom z rodziny Surface.

Nowym dyrektorem ds. produktu Microsoftu zostanie Yusuf Mehdi, który obecnie pełni funkcję wiceprezesa korporacyjnego ds. współczesnego życia, wyszukiwania i urządzeń. Jego zadaniem będzie kontynuacja ścieżki zapoczątkowanej przez swojego poprzednika, ze szczególnym naciskiem na integrację sztucznej inteligencji z systemem Windows 11 oraz rozwój rzeczywistości mieszanej.