• pt.. gru 1st, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Nowe karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 5000 – Perełka dla miłośników grafiki

  ByAdrian Przechewka

  lis 20, 2023
  Nowe karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 5000 – Perełka dla miłośników grafiki

  Według najnowszych doniesień od @kopite7kimi, NVIDIA planuje zrewolucjonizować swoje karty graficzne w kolejnej generacji Blackwell. Jednym z najciekawszych ulepszeń będzie przejście na standard DisplayPort 2.1, zastępując tym samym dotychczasowy DisplayPort 1.4a. To oznacza, że nowe karty będą oferować maksymalną przepustowość sięgającą 80 Gbps, co umożliwi wyświetlanie obrazu w wyższej rozdzielczości przy zachowaniu wysokiej częstotliwości odświeżania i obsługę HDR.

  Co więcej, NVIDIA zdecydowała się na zastosowanie litografii TSMC N3, co pozwoli na umieszczenie większej liczby tranzystorów na tej samej powierzchni, co z kolei przekłada się na wzrost wydajności przy podobnym poborze mocy lub redukcję zużycia energii przy zachowaniu dotychczasowych osiągów. Wprowadzenie pamięci GDDR7 również przyczyni się do zwiększenia przepustowości, co pozwoli na jeszcze lepsze efekty w renderowaniu grafiki.

  Nowe karty GeForce RTX 5000 będą idealną propozycją zarówno dla profesjonalnych użytkowników, jak i entuzjastów gier komputerowych. Dzięki znacznemu podniesieniu jakości obrazu i wydajności, będzie można czerpać jeszcze większą przyjemność z grania w najbardziej wymagające tytuły.

  Nie możemy doczekać się premiery tych nowych układów graficznych, które zapowiadają prawdziwą rewolucję w świecie grafiki komputerowej. NVIDIA nadal potwierdza swoją pozycję lidera na rynku, nieustannie wprowadzając innowacyjne rozwiązania i podnosząc poprzeczkę dla konkurencji.

  Źródło: X @kopite7kimi