Google testuje nowy schemat kolorystyczny Map Google

Google testuje nowy schemat kolorystyczny Map Google

Google aktualnie przeprowadza testy nowego schematu kolorystycznego popularnej nawigacji Map Google. W ramach tych testów, żółte i białe oznaczenia ulic znikają, a zamiast nich drogi są zaznaczone odcieniem szarości.

Zauważono, że Mapy Google mogą wkrótce przejść znaczną zmianę projektową. Ta zmiana nie dotyczy interfejsu jako takiego – wszystkie elementy pozostaną na swoim miejscu i będą miały takie same funkcjonalności. Zamiast tego, zmiana dotyczy kolorystyki samych map. Obecny schemat kolorystyczny, który składa się z nieco jaskrawych i „żywych” barw, zostanie zmieniony na ciemniejsze odcienie (w przypadku dróg i terenów zielonych). Ta zmiana sprawi, że Mapy Google będą wizualnie przypominać Mapy Apple.

Największe zmiany dotyczą odświeżenia kolorystyki dróg. Dotychczas autostrady i drogi szybkiego ruchu oznaczane były na żółto, ale w testowanej wersji popularnej nawigacji na telefon będą oznaczone odcieniem szarości. Podobnie mniejsze ulice, które dotychczas były białe, także przybiorą ten sam odcień szarości.

Zmiany można również zauważyć w kolorystyce zbiorników wodnych. Google teraz używa o wiele jaśniejszego i bardziej jaskrawego niebieskiego, aby oznaczyć rzeki, jeziora, morza i oceany. Fragmenty przedstawiające lasy i parki, które dotychczas były zielone, teraz będą miały domieszkę niebieskiego.

Warto zauważyć, że tryb nocny aplikacji nie został jeszcze zmieniony i nadal używa dotychczasowej palety kolorystycznej. Mapy Google w trybie nocnym są ciemniejsze od konkurencyjnych Map Apple.

Nie ma jeszcze pewności, kiedy odświeżona aplikacja trafi do wszystkich użytkowników. Pierwsze informacje o zmianach pojawiły się kilka dni temu i mogą sukcesywnie docierać do kolejnych użytkowników.