Alan Wake 2: Nowy zapis rozgrywki ujawnia spotkanie z Alexem Caseyem

Alan Wake 2: Nowy zapis rozgrywki ujawnia spotkanie z Alexem Caseyem

W sieci pojawił się nowy zapis rozgrywki z gry Alan Wake 2, który przedstawia spotkanie tytułowego bohatera z postacią nazwaną Alex Casey. W tej roli występuje Sam Lake, dyrektor kreatywny studia Remedy Entertainment.

Na kanale IGN udostępniono film przedstawiający kilkuminutowe fragmenty z nadchodzącego survival horroru Alan Wake 2. Jednak najbardziej interesującą częścią materiału jest przedstawienie postaci Alexa Caseya.

W zapisie rozgrywki tytułowy bohater, uwięziony w mrocznym miejscu Nowego Jorku, spotyka Alexa Caseya. Sam Lake, dyrektor kreatywny studia Remedy oraz reżyser drugiej części gry, wciela się w tę postać. Na filmie możemy zobaczyć rozmowę bohaterów.

Alex Casey to tytułowy bohater serii książek napisanych przez Alana Wake’a. Na nowym materiale z gry Alan Wake 2 wyjaśnia pisarzowi, że prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa, a pewna część powieści może pomóc w jego rozwiązaniu. Alan Wake, zdezorientowany słowami Alexa, nie ma szansy dokończyć rozmowy z powodu przerażających odgłosów w tle. Gdy Casey znika, Alan otwiera ogień do groźnych przeciwników.

Sam Lake, który wcielił się w postać Alexa, jest znany przede wszystkim jako tytułowy bohater serii gier Max Payne, również tworzonej przez Remedy Entertainment. Ciekawostką jest fakt, że James McCaffrey, znany głos aktora, udziela swojego głosu zarówno Maxowi Payne’owi, jak i Alexowi Caseyowi w grze.

Premiera gry Alan Wake 2 planowana jest na 27 października na konsolach PS5, Xbox Series X/S oraz PC-ach.