• pt.. lut 23rd, 2024

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Nowe smartfony Samsunga – kontrowersyjny design modeli Galaxy A55 i A35

  ByMarta Bryła

  lut 9, 2024
  Nowe smartfony Samsunga – kontrowersyjny design modeli Galaxy A55 i A35

  Nowa seria smartfonów Samsung Galaxy S24 spotkała się z pozytywnymi opiniami, ale to modele Galaxy A55 i A35 mają szanse stać się liderami sprzedaży ze względu na ich bardziej przystępne ceny. Jednak kontrowersje budzi projekt wzorniczy tych urządzeń.

  Według opublikowanych zdjęć promocyjnych przez @evleaks, modele Galaxy A55 i A35 będą miały płaskie ramki, ale ich boczne przyciski będą osadzone na wystającym i zaokrąglonym wypukłości. Takie podejście do projektowania smartfonów może budzić pewne zastrzeżenia. Internauci widzą w tym rozwiązaniu potencjalne problemy z działaniem pokrowców.

  Nie tylko wygląd budzi wątpliwości użytkowników. Na grafikach przedstawiających model Galaxy A55 zauważalna jest obecność tzw. pasków antenowych, co sugeruje obudowę wykonaną z metalu. Jednak w przypadku modelu Galaxy A35 przewidywana jest obudowa plastikowa, ponieważ brakuje widocznych pasków antenowych.

  Według wcześniejszych przecieków, Samsung Galaxy A55 zostanie wyposażony w 6,5-calowy ekran AMOLED o odświeżaniu 120 Hz, aparat główny 50 Mpix oraz układ Exynos 1480 z grafiką opartą na architekturze AMD RDNA2. Natomiast model Galaxy A35 będzie miał nieco skromniejsze parametry, w tym słabszy układ Exynos 1380.

  Premiera nowych smartfonów ze średniej półki jest planowana na połowę marca 2023 roku.

  FAQ

  1. Jakie modele smartfonów Samsung mają szanse na liderowanie sprzedaży?
  Modele Galaxy A55 i A35 mają szanse stać się liderami sprzedaży ze względu na ich bardziej przystępne ceny.

  2. Jak wygląda projekt wzorniczy tych urządzeń?
  Według opublikowanych zdjęć promocyjnych przez @evleaks, modele Galaxy A55 i A35 będą miały płaskie ramki, ale ich boczne przyciski będą osadzone na wystającym i zaokrąglonym wypukłości.

  3. Jakie problemy mogą wyniknąć z takiego podejścia do projektowania smartfonów?
  Takie podejście do projektowania smartfonów może budzić pewne zastrzeżenia, zwłaszcza związane z działaniem pokrowców.

  4. Jakie materiały będą użyte do budowy tych telefonów?
  Model Galaxy A55 sugeruje obudowę wykonaną z metalu, co jest zauważalne dzięki obecności tzw. pasków antenowych na grafikach promocyjnych. Natomiast model Galaxy A35 będzie miał obudowę plastikową, ponieważ brakuje widocznych pasków antenowych.

  5. Jakie są przewidywane parametry techniczne tych modeli?
  Przecieki sugerują, że Samsung Galaxy A55 będzie miał 6,5-calowy ekran AMOLED o odświeżaniu 120 Hz, aparat główny 50 Mpix oraz układ Exynos 1480 z grafiką opartą na architekturze AMD RDNA2. Natomiast model Galaxy A35 będzie wyposażony w nieco skromniejsze parametry, w tym słabszy układ Exynos 1380.

  6. Kiedy odbędzie się premiera tych smartfonów?
  Premiera nowych smartfonów ze średniej półki jest planowana na połowę marca 2023 roku.

  Definicje:

  Smartfon – urządzenie elektroniczne łączące funkcje telefonu komórkowego z możliwościami komputera, które umożliwiają wykonywanie połączeń, przeglądanie internetu, korzystanie z aplikacji i wielu innych funkcji.

  Paski antenowe – widoczne linie lub obszary na obudowie smartfona, które służą do przesyłu i odbioru sygnałów radiowych, takich jak sieć komórkowa, WiFi, Bluetooth itp.

  Ekran AMOLED – technologia ekranu, która stosuje organiczne diody elektroluminescencyjne jako źródło światła, co umożliwia osiągnięcie wysokiego kontrastu, nasyconych kolorów i szybkiego czasu reakcji.

  Odświeżanie ekranu – liczba razy, jakie ekran wyświetla nową ramkę obrazu na sekundę, wyrażana w hercach (Hz). Im wyższa wartość, tym płynniejszy jest ruch na ekranie.

  Aparat główny – główny aparat fotograficzny w smartfonie, który zwykle ma najwyższą rozdzielczość i oferuje najlepszą jakość zdjęć.

  Related links:
  Oficjalna strona Samsung Polska
  Oficjalna strona Samsung Global