Nintendo Switch 2: Co wiemy o następcy popularnej konsoli?

Nintendo Switch 2: Co wiemy o następcy popularnej konsoli?

W ostatnich dniach pojawiło się coraz więcej informacji na temat „Switch 2”, czyli oczekiwanego następcy konsoli Nintendo, jednak jej dokładnej nazwy jeszcze nie znamy. Według najnowszych wieści, w porównaniu do innych konsol, taka jak PS4 i Xbox One, nowy sprzęt ma być równie potężny.

Informacje te pochodzą z dokumentów, które zostały upublicznione w ramach sprawy sądowej FTC przeciwko Microsoft. Choć wiele szczegółów jest nadal poufnych, The Verge ujawnił kilka interesujących informacji. Okazuje się, że prezes Activision, Bobby Kotick, spotkał się pod koniec 2022 roku z prezesem Nintendo, Shuntaro Furukawa, aby omówić następcę konsoli Switch.

Spotkanie to skutkowało przygotowaniem dokumentu o nazwie „NG Switch Draft.pdf”, gdzie „NG” oznacza „next generation” (następna generacja). Wewnętrzne e-maile wskazują, że Chris Schnakenberg, szef Activision ds. strategii platformy i relacji partnerskich, sugerował, że pod względem wydajności, nowy Switch ma być bliżej PS4 i Xbox One niż najnowszych konsol.

W dokumencie Activision czytamy: „Biorąc pod uwagę dostosowanie do platformy Gen8 pod względem wydajności i naszą wcześniejszą ofertę na PS4/Xbox One, rozsądne jest założenie, że moglibyśmy stworzyć coś atrakcyjnego również dla NG Switch”. Zapowiedziano również chęć uzyskania wczesnego dostępu do prototypów sprzętu deweloperskiego, aby przetestować go na wczesnym etapie.

Na razie nie jest jasne, jaka będzie rzeczywista wydajność Switcha 2. Activision wspomina o mocy porównywalnej do PS4 i Xbox One, jednak ci, którzy mieli okazję zobaczyć demo konsoli na targach Gamescom w sierpniu, mówią o grafice na poziomie PS5 i Xbox Series X/S. Wydaje się to być sprzeczne, jednak podczas demonstracji prawdopodobnie zastosowano skalowanie rozdzielczości, aby poprawić grafikę i uczynić ją bardziej atrakcyjną.

Coraz więcej głosów mówi, że Nintendo Switch 2 może zadebiutować w 2024 roku, co wydaje się być prawdopodobne.