• śr.. lis 29th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Jak będzie wyglądał Google Pixel 8A? Nowa generacja taniego smartfona już na horyzoncie

  ByMarta Bryła

  lis 20, 2023
  Jak będzie wyglądał Google Pixel 8A? Nowa generacja taniego smartfona już na horyzoncie

  Google Pixel 8A, najnowsza propozycja Google w segmencie średniaków, przedstawia nam swoje wzornictwo na żywo. Design tego telefonu potwierdza, że Google nie zamierza ustępować konkurencji i ma nadzieję, że nowa generacja Pixela zdobędzie liczne grono klientów.

  Jednym z głównych zarzutów wobec poprzedniej generacji Pixela była jego nieco przestarzała stylistyka. Szerokie ramki wokół ekranu były jednym z najbardziej krytykowanych elementów. Niestety, wygląda na to, że w przypadku Pixela 8A sytuacja nie uległa drastycznej zmianie.

  Czy warto więc zainteresować się Pixelem 8A zamiast poprzednika? Warto zwrócić uwagę na to, że nowy model może mieć większą baterię, co przekładałoby się na lepszą wydajność energetyczną. Jednakże przecieki dotyczące wymiarów sugerują, że telefon będzie nieco większy od Pixela 8, głównie ze względu na ramki. Czy ta zmiana będzie miała znaczący wpływ na pojemność baterii? Tego nie możemy jeszcze stwierdzić.

  Premiera Pixela 8A przewidywana jest na maj 2024 roku, ale na podstawie wcześniejszych renderów możemy już zobaczyć, że design został ustalony i nie uległ większym zmianom.

  Warto również wspomnieć o doświadczeniach użytkowników Pixela 7 po aktualizacji do najnowszej wersji systemu Android 14. Choć telefon zyskał pewne usprawnienia, wciąż nie spełniał wszystkich oczekiwań. Więcej na ten temat można przeczytać w opiniach użytkowników.

  Mając na uwadze coraz bardziej konkurencyjny rynek smartfonów, Google musi dążyć do doskonałości w każdym aspekcie. Czy Pixel 8A spełni oczekiwania potencjalnych klientów? Przekonamy się dopiero za kilka miesięcy.