Cyberpunk 2077: Czy będzie kontynuacja?

Cyberpunk 2077: Czy będzie kontynuacja?

Nadchodzi wielkie DLC, a potem czekamy na Project Orion. Pomimo sporej wywrotki Cyberpunka 2077 na premierę i olbrzymimi kłopotami z optymalizacją, produkcja z Keanu Reevesem jest niewątpliwie jedną z ciekawszych produkcji ostatnich lat, a granie w ten tytuł po wszystkich patchach to czysta przyjemność. Z tego względu CD Projekt jest przekonany, że IP nie jest jeszcze stracone i planuje jeszcze sporo w tym świecie — ale nie do końca w przypadku tej odsłony.

CD Projekt RED po połataniu CP2077, wydania obiecywanych aktualizacji dla konsol nowej generacji i premierze serialu Cyberpunk: Edgerunners na Netfliksie odzyskało w oczach graczy zasłużoną reputację. Adam Kiciński, prezes CD Projekt Red, w rozmowie z serwisem Parkiet, przyznał, że Widmo wolności będzie najdroższym dodatkiem w historii polskiego studia. Jest to więc ogromne wydarzenie, które swoją premierę będzie miało już 26 września tego roku na konsolach nowej generacji i pecetach. Ogromny budżet, Keanu Reeves i Idris Elba, kryminał, intryga, klimat szpiegowskiego thrillera i nowe wyzwania dla V w całkowicie nowym mieście.

Podstawowa wersja gry w końcu będzie tym, co obiecywano nam przed premierą w 2020 roku. CD Projekt RED informuje, że system policji przeprojektowano w oparciu o jasne, proste zasady: działalność przestępcza jest karana, przestępcy czy uciekinierzy są ścigani, a cyberpsychole są zabijani — bez owijania w bawełnę. Zdobycie maksymalnego poziomu policji równoznaczne jest z koniecznością zmierzenia się mini-bossami Max Tac o różnych archetypach. Nie zabraknie spektakularnych ucieczek, a także blokad dróg.

Widmo wolności i aktualizacja 2.0 to zwieńczenie Cyberpunka 2077, ale CD Projekt RED planuje mnóstwo dalszych projektów. Pracują nad kilkoma projektami osadzonymi w świecie opartym na książkach Andrzeja Sapkowskiego. Jednym z nich jest projekt o nazwie kodowej Canis Majoris, który jest remakiem pierwszej części serii Wiedźmin. Drugim jest projekt Sirius, za który odpowiada bostońskie studio The Molasses Flood. Trzecią produkcją jest Wiedźmin 4, który ma rozpocząć nową trylogię. CD Projekt zapowiedział także projekt o nazwie kodowej Hadar, który będzie całkowicie nowym IP. Poza tym pojawi się kontynuacja Cyberpunka, która nosi nazwę kodową Projekt Orion.

Premiera Projektu Orion ma się odbyć w 2024 roku, a prace nad grą nie ruszyły jeszcze w pełni. Obecnie CD Projekt RED skupia się na Widmie wolności oraz nadchodzących grach z uniwersum Wiedźmina. Kontynuacja Cyberpunka i nowe IP będą dojrzewać w tle. W związku z tym premiery drugiej części przygód V należy spodziewać się dopiero za kilka dobrych lat.