Moto Tab G84 – Nowy tablet od Motoroli

Moto Tab G84 – Nowy tablet od Motoroli

Po debiucie nowych smartfonów z serii Moto G Motorola postanowiła nie spoczywać na laurach i zapowiedziała premierę nowego tabletu – Moto Tab G84. Choć większa część specyfikacji jest jeszcze nieznana, już teraz możemy zobaczyć, jak będzie wyglądało to urządzenie.

Kilka dni temu Motorola wprowadziła do Polski nowe smartfony z serii Moto G, w tym model Moto G84 5G. Teraz, najwyraźniej, ma powstać tablet Moto Tab G84, nawiązujący do tego smartfona. Poprzedni model Moto Tab G70 pojawił się na rynku ponad półtora roku temu, więc premiera nowego tabletu może przyciągnąć uwagę fanów serii Moto G.

Moto Tab G84 pojawił się na pierwszych renderach, choć wiele z jego specyfikacji pozostaje jeszcze nieznane. Z grafik możemy jednak wywnioskować, że wzornictwo tabletu trochę przypomina smartfon Moto G84 5G. Urządzenie ma płaską obudowę z zauważalnym dwuczęściowym wykończeniem w jasnym kolorze na pleckach. Dolna część wydaje się być wykonana z aluminium, a górna może być pokryta wegańską skórą, podobnie jak w wariantach Moto G84 5G.

Moduł aparatu na pewno będzie inny niż w smartfonie, ale widoczne są pewne wspólne cechy. Oczko obiektywu jest wyraźnie widoczne i kryje matrycę 8 Mpix, a nie brakuje także podświetlenia LED. Rozdzielczość przedniego aparatu umieszczonego w dużej ramce nad ekranem jest jeszcze nieznana.

Z renderów wynika również, że nowy tablet Motoroli będzie wyposażony w cztery głośniki JBL z dźwiękiem Dolby Atmos. Na obudowie można także zauważyć rozszerzenia, które pozwolą na zastosowanie dodatkowych akcesoriów, takich jak magnetyczny rysik i klawiatura.

Nie znamy jeszcze dokładnego rozmiaru ekranu, ale na pewno nie będzie on mniejszy niż w Moto Tab G70, czyli 11 cali. Jeśli chodzi o specyfikacje, nie należy oczekiwać spektakularnej wydajności. Poprzedni model wyposażony był w procesor MediaTek Helio G90T i 4 GB RAM, więc prawdopodobnie Motorola sięgnie po podobne, oszczędne połączenie tym razem.

Źródło: GSM Arena