Microsoft planował przejęcia Nintendo i Valve

Microsoft planował przejęcia Nintendo i Valve

Z najnowszych dokumentów Komisji Handlu Stanów Zjednoczonych wynika, że Microsoft kiedyś rozważał przejęcie Nintendo i Valve. W e-mailu z 2020 roku Phil Spencer, szef Xboxa, informuje, że prowadził rozmowy z przedstawicielami Nintendo na temat współpracy. Microsoft uważał, że Nintendo jest cennym aktywem w branży gier i chciał zdobyć lepszą pozycję na rynku poprzez współpracę.

Według e-maila, jeden z byłych członków zarządu Microsoftu nabywał akcje Nintendo, co mogło stworzyć szansę dla amerykańskiej korporacji. Jednak Phil Spencer podkreśla, że Microsoft nie ma zamiaru przeprowadzać wrogiego przejęcia i jest otwarty na długoterminowe podejście do fuzji.

W korespondencji wspomniano także o innych potencjalnych przejęciach. Microsoft prowadził rozmowy dotyczące fuzji z Warner Bros Interactive i ZeniMax. Przejęcie ZeniMax, której częścią jest Bethesda, zostało później zrealizowane.

Phil Spencer uważa, że przejęcie Nintendo byłoby ważnym wydarzeniem w historii Microsoftu i korzystnym posunięciem dla obu firm. Jednak zdaniem dyrektora Xboxa, japońska korporacja potrzebuje czasu, aby zrozumieć, że jej przyszłość leży poza własnym sprzętem.

Planowane przejęcia Nintendo i Valve pokazują ambicje Microsoftu w branży gier. Jednak na razie nie ma informacji o dalszych postępach w tych rozmowach.