• niedz.. gru 3rd, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Meta likwiduje zespół ds. Odpowiedzialnej Sztucznej Inteligencji, skupiając się na Generatywnej SI

  ByKamil Dominiak

  lis 21, 2023
  Meta likwiduje zespół ds. Odpowiedzialnej Sztucznej Inteligencji, skupiając się na Generatywnej SI

  Meta, firma założona przez Marka Zuckerberga, podjęła decyzję o rozwiązaniu zespołu ds. Odpowiedzialnej Sztucznej Inteligencji (RAI) i przeniesieniu jego pracowników do innych obszarów działalności. Ta restrukturyzacja ma na celu skoncentrowanie się na generatywnej sztucznej inteligencji (Generative AI).

  W 2019 roku zespół RAI został uruchomiony w celu wspierania projektowania i tworzenia modeli uczenia maszynowego w sposób zgodny z zasadami etycznymi. Meta określiła pięć głównych obszarów skupienia dla tego zespołu, ale teraz skoncentruje się głównie na generatywnej SI. Ta zmiana zwraca uwagę na nowe priorytety i kierunek rozwoju technologicznego w obrębie Meta.

  Według doniesień The Information, większość pracowników zespołu RAI została przeniesiona do działu Generative AI. Ich zadaniem będzie rozwijanie technologii generującej treści na podstawie preferencji i sugestii użytkowników. Część z nich została także przesunięta do jednostki zajmującej się infrastrukturą uczenia maszynowego.

  Decyzja Meta wywołuje pytania dotyczące ich zaangażowania w bezpieczne i etyczne technologie, szczególnie po doniesieniach o likwidacji zespołu ds. odpowiedzialnych innowacji. Jednak rzecznik Meta zapewnia, że firma nadal traktuje rozwój sztucznej inteligencji jako priorytet i inwestuje w bezpieczną i odpowiedzialną technologię.

  Restrukturyzacja w Meta jest częścią szeregu zmian, które obejmują redukcję stanowisk technicznych oraz zmiany w różnych działach firmy. Koncentracja na generatywnej SI jest kolejnym krokiem w rozwoju Meta i może przynieść nowe innowacje w dziedzinie sztucznej inteligencji.