FTC przekazuje odpowiedzialność za wyciek dokumentów Xbox na Microsoft

FTC przekazuje odpowiedzialność za wyciek dokumentów Xbox na Microsoft

Po dzisiejszym ogromnym wycieku informacji na temat Xbox, Amerykańska Komisja Handlu Federalnego (FTC) zaprzeczyła jakiejkolwiek odpowiedzialności i obwinia za to Microsoft. Wyciek, który obejmował poufne dokumenty dotyczące Xbox z kwietnia 2022 roku, ujawnił wiele nieocenzurowanych wewnętrznych szczegółów dotyczących planów firmy dotyczących gier i konsol.

Wyciekłe dokumenty początkowo udostępnił Microsoft jako część sprawy FTC przeciwko zamierzonemu przejęciu Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów. Następnie stały się publicznie dostępne, co wywołało spekulacje i teorie spiskowe na temat tego, kto jest odpowiedzialny za wyciek.

Douglas Farrar, dyrektor biura ds. komunikacji społecznej FTC, oświadczył w mediach społecznościowych, że komisja nie jest odpowiedzialna za udostępnienie planów Microsoft na stronie internetowej sądu. W późniejszym oświadczeniu dla NBC News Farrar przypisał wyciek Microsoftowi, mówiąc: „Microsoft był odpowiedzialny za błąd w przesłaniu tych dokumentów na sąd”.

Dalsze dowody na rolę Microsoftu w wycieku dostarczył nowy wyrok sądu, który opisuje przypadkowe ujawnienie poufnych informacji. Potwierdzono, że Microsoft dostarczył link do materiałów w dniu 14 września, a sąd następnie umieścił je na stronie internetowej poświęconej sprawie.

W wyniku wycieku amerykański sąd okręgowy usunął wszystkie pliki dotyczące sprawy FTC przeciwko Microsoft z publicznie dostępnego serwera. Microsoft nie skomentował jeszcze tych wydarzeń.

FTC jednoznacznie stwierdziła, że nie miała nic wspólnego z wyciekiem informacji na temat Xbox i dystansuje się od wszelkich teorii spiskowych związanych z incydentem. Microsoft został pociągnięty do odpowiedzialności za błąd w przesłaniu i późniejsze ujawnienie poufnych informacji.