Mała zmiana w Mapach Google zirytowała użytkowników aplikacji

Mała zmiana w Mapach Google zirytowała użytkowników aplikacji

Mapy Google zaskoczyły użytkowników niewielką zmianą, która wywołała frustrację u dużej części użytkowników. Interfejs stał się mniej czytelny, a planowanie trasy stało się trudniejsze.

Podczas korzystania z planowania trasy za pomocą Map Google zazwyczaj widzieliśmy trzy kolory oznaczające drogi. Zielony kolor oznaczał pełne przejezdności, niebieski kolor pokazywał trasę, pomarańczowy kolor wskazywał na niewielkie utrudnienia, a czerwony kolor informował o korkach. To prosty i klarowny system oznaczeń.

Jednakże Google postanowiło dokonać zmian, które nie zostały przyjęte przez użytkowników. W aktualizacji aplikacji zniknął zielony kolor oznaczający drogi całkowicie przejezdne. Teraz widzimy standardowe kolory dróg, a pomarańczowy i czerwony kolor wyglądają jak pourywane paski.

Ta zmiana nie spodobała się użytkownikom, którzy zwrócili uwagę na to w oficjalnym forum Google. Wielu z nich domaga się powrotu do poprzedniego schematu kolorów. Nowy tryb jest uważany za mniej przyjazny i intuicyjny, co utrudnia planowanie optymalnej trasy. Niektórzy użytkownicy nawet rozważają zmianę aplikacji na Mapy Google lub Waze, które również należą do Google’a.

Jednym z proponowanych rozwiązań jest odinstalowanie i ponowne zainstalowanie aplikacji, ponieważ nowa aktualizacja pojawiła się tylko u wybranych użytkowników.