Planowany patch 13.19 dla League of Legends

Planowany patch 13.19 dla League of Legends

Twórcy League of Legends ujawnili plany dotyczące najbliższej aktualizacji – patcha o numerze 13.19. Nowa łatka jest znacząca, ponieważ jest związana z tegorocznymi Mistrzostwami Świata.

W patchu 13.19 zostaną wprowadzone zarówno wzmocnienia, jak i osłabienia. Ogólna lista zmian obejmuje przede wszystkim buffy dla większości bohaterów, podczas gdy nerfy dotkną tylko trzech postaci.

Twórcy zwracają uwagę, że ta aktualizacja jest specjalnie przygotowana na Mistrzostwa Świata. Od poprzedniej łatki (13.15) wprowadzono już kilka zmian dla bohaterów często wybieranych na scenie profesjonalnej, takich jak Akali, Orianna, Gnar czy Aatrox. W tym patchu zyskają oni dodatkowe wzmocnienia.

Jednak nie wszystkie bohaterki zostaną osłabione. Kai’Sa nie otrzyma nerfa, ponieważ już wcześniej została osłabiona przez zmiany w przedmiocie Statikk Shiv. Mimo że była popularna w profesjonalnej rozgrywce, w obecnej mecie pojawiło się wielu innych bohaterów, którzy równie dobrze radzą sobie na linii.

Oto lista bohaterów, którzy otrzymają buffy w łatce 13.19: Galio, Gangplank, Jhin, Lee Sin, Lissandra, Nunu i Willump, Pyke, Syndra, Twitch, Ziggs.

Natomiast trzy postacie, które zostaną osłabione, to: Rek’Sai, Renekton i Ziggs.

Dodatkowo, w tej aktualizacji zostaną wprowadzone wzmocnienia systemowe dla przedmiotów Randuin’s Omen i Seeker’s Armguard.