• sob.. lut 24th, 2024

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Lenovo prezentuje przezroczysty laptop na targach MWC 2024

  ByMarta Bryła

  lut 10, 2024
  Lenovo prezentuje przezroczysty laptop na targach MWC 2024

  Widzieliśmy już różne dziwne pomysły na przenośne komputery, ale to może być jedna z najbardziej osobliwych konstrukcji. Wygląda na to, że Lenovo zamierza wykorzystać targi MWC 2024, aby przedstawić światu pierwszy na świecie laptop z… przezroczystym wyświetlaczem.

  Podczas styczniowych targów CES 2024 firma LG wywołała niemałe emocje, pokazując przezroczysty telewizor OLED. Jeśli urządzenie zrobiło na Tobie wrażenie, to być może ucieszy Cię wiadomość, że możemy być świadkami eksplozji trendu na przezroczystość właśnie. Jeszcze w tym miesiącu – podczas targów MWC 2024 w Barcelonie – firma Lenovo ma zaprezentować przenośny komputer, którego część z klawiaturą będzie relatywnie klasyczna, ale druga połowa to już coś całkowicie futurystycznego.

  Nieznane są jednak żadne szczegóły na temat specyfikacji tego modelu, poza tym, że będzie działać w oparciu o system Windows 11. Nadciągający model ma zasilić rodzinę ThinkBooków (choć niewykluczone, że ostatecznie trafi do innej serii). Technicznie stworzenie takiego komputera jest jak najbardziej możliwe – pokazuje to chociażby przykład wspomnianego już wcześniej telewizora LG z przezroczystym wyświetlaczem. Inną kwestią pozostaje jednak to, czy w przypadku przenośnego komputera takie rozwiązanie ma sens.

  Podczas tej samej imprezy producent pokazać ma także hybrydowe urządzenie ThinkBook 14 G4 o odświeżonej stylistyce, ThinkPady T14 (5. generacji) z procesorami Intel i AMD oraz 16-calowy model ThinkPad T16 (3. generacji). Charakterystyczną cechą wszystkich tych modeli będzie konstrukcja z „notchem”.

  Możemy być pewni, że targi MWC 2024 pokażą nam wiele innowacji technologicznych. Czekamy z niecierpliwością na oficjalną prezentację przezroczystego laptopa Lenovo i z niecierpliwością oczekujemy na to, jakie rewolucje przyniesie nam przyszłość technologii komputerowych.

  FAQ:

  1. Jakie urządzenie ma zaprezentować firma Lenovo podczas targów MWC 2024?
  Lenovo ma zaprezentować światu pierwszy na świecie laptop z przezroczystym wyświetlaczem.

  2. Jakie są szczegóły na temat specyfikacji tego modelu?
  Nieznane są szczegóły na temat specyfikacji tego modelu, poza tym, że będzie działać w oparciu o system Windows 11. Może trafić do rodziny ThinkBooków lub innej serii.

  3. Czy stworzenie laptopa z przezroczystym wyświetlaczem jest technicznie możliwe?
  Tak, technicznie jest to możliwe, jak pokazuje przykład przezroczystego telewizora OLED firmy LG.

  4. Czy takie rozwiązanie ma sens dla przenośnych komputerów?
  Nie jest jasne, czy to rozwiązanie ma sens dla przenośnych komputerów. To będzie zależeć od specyfikacji i funkcjonalności tego modelu.

  5. Jakie inne urządzenia firma Lenovo ma zaprezentować podczas targów?
  Firma Lenovo ma zaprezentować hybrydowe urządzenie ThinkBook 14 G4 o odświeżonej stylistyce, ThinkPady T14 (5. generacji) z procesorami Intel i AMD oraz 16-calowy model ThinkPad T16 (3. generacji), które będą mieć charakterystyczną cechę w postaci „notcha” na ekranie.

  Definitions:

  1. MWC – Mobile World Congress, Targi Świata Mobilnego – największe międzynarodowe wydarzenie związane z branżą telekomunikacyjną.

  Related Links:
  Strona główna Lenovo