GTA V kończy 10 lat, brak informacji o GTA VI

GTA V kończy 10 lat, brak informacji o GTA VI

Grand Theft Auto V to jedna najbardziej przełomowych gier wszech czasów. Rockstar Games wydało ten tytuł dokładnie dekadę temu – 17 listopada 2013 roku. GTA V szybko zostało docenione przez graczy za świetną oprawę graficzną, genialną fabułę i obecność trzech barwnych postaci, pomiędzy którymi gracz może przełączać się w niemal dowolnym momencie.

Rockstar początkowo wydał GTA V tylko na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Użytkownicy nowszych konsol Xbox One i PS4 musieli czekać aż do listopada 2014 roku, ale w jeszcze gorszej sytuacji byli fani grania na PC. Wersja dla komputerów osobistych pojawiła się dopiero w kwietniu 2015 roku.

Rockstar Games tłumaczy takie opóźnienie koniecznością dopracowania gry do kolejnych platform i faktycznie na nowszych konsolach i komputerach GTA V prezentowało się jeszcze lepiej. Wersja na PC – pomimo upływu tylu lat – do dziś wygląda naprawdę nieźle. Wątek fabularny wciąż też może wciągnąć na kilkadziesiąt godzin tych, którzy nie mieli okazji zagrać w nią przed laty lub chcieliby przypomnieć sobie przygody Michaela, Franklina i Trevora.

Okrągła rocznica GTA V oczywiście nie przeszła bez echa. Rockstar Games przypomniało o tym we wpisie na portalu X i wydało dodatkową zawartość dla GTA Online, czyli wciąż rozwijanej, internetowej wersji gry. To m.in. dodatkowe stroje inspirowane oryginalnym ubiorem Michaela, Franklina i Trevora oraz dodatkowe korzyści za wykonanie zleceń od Lamara i Trevora.

Niestety Rockstar nie wykorzystało tej okazji, aby uchylić rąbka tajemnicy na temat GTA VI, czyli planowanego następcy gry. Wiadomo, że taki tytuł powstaje, bo studio przyznało to po gigantycznym wycieku danych we wrześniu 2022 roku. Niestety trochę jeszcze na niego poczekamy. Nieoficjalnie mówi się, że GTA VI może pojawić się w 2025 lub nawet 2026 roku. W sierpniu Strauss Zelnick, szef Take-Two Interactive (do którego należy Rockstar) zasugerował, że gra może pojawić się jeszcze w pod koniec 2024 lub w 2025 roku.