• pt.. gru 1st, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Sztuczna inteligencja – przyszłość pracy i produktywności

  ByKamil Dominiak

  lis 21, 2023
  Sztuczna inteligencja – przyszłość pracy i produktywności

  Czym jest generatywna sztuczna inteligencja?

  Podobno jedyną stałą w życiu i technologii jest zmiana. A ta zmiana obejmuje także przyszłość pracy i wpływ sztucznej inteligencji na naszą produktywność. Według liderów Salesforce, sztuczna inteligencja ma ogromny potencjał do zmiany sposobu, w jaki myślimy o ludzkiej produktywności.

  Nowe spojrzenie na mierzenie produktywności

  Obecnie wiele kadr kierowniczych mierzy produktywność swojego zespołu poprzez śledzenie aktywności, takich jak godziny pracy czy wysłane wiadomości e-mail. Jednak wraz z rozwojem sztucznej inteligencji, ta perspektywa się zmieni. Będziemy skupiać się bardziej na wynikach, takich jak ilość wprowadzonych produktów czy generowanie nowych potencjalnych klientów. Kluczowe będzie mierzenie wpływu, a nie samej aktywności.

  Wpływ na obsługę klienta

  Sztuczna inteligencja może przynieść wiele korzyści także w obszarze obsługi klienta. Automatyzacja i samoobsługa dzięki generatywnej sztucznej inteligencji mogą obniżyć koszty rekrutacji pracowników obsługi klienta, a także zwiększyć ich produktywność.

  Potencjał generatywnej sztucznej inteligencji

  Generatywna sztuczna inteligencja ma ogromny potencjał do zautomatyzowania różnych zadań w miejscu pracy. Od przetwarzania zamówień po rozliczenia finansowe, SI może przejąć rutynowe wzorce pracy, umożliwiając nam skupienie się na bardziej satysfakcjonujących i dochodowych zadaniach.

  Zwiększenie inteligencji miejsca pracy

  Sztuczna inteligencja może uczynić miejsce pracy bardziej inteligentnym i efektywnym. Chatboty i wirtualni asystenci mogą ułatwić codzienne zadania, takie jak rezerwowanie przestrzeni biurowej czy udzielanie szybkich odpowiedzi na pytania. Sztuczna inteligencja może także przewidywać usługi, których pracownikom będzie potrzeba, a także ułatwić obsługę zgłoszeń serwisowych.

  Przyszłość oparta na sztucznej inteligencji

  Przyszłość pracy będzie oparta na sztucznej inteligencji i będzie wymagać od firm dostosowania się do nowych oczekiwań pracowników. Skupienie się na kulturze miejsca pracy, wsparciu dla pracowników i inwestowaniu w rozwój zapewni większą satysfakcję pracowników, lepszą retencję i ogólny sukces biznesowy.

  Wnioski przedstawione przez liderów Salesforce wskazują, że sztuczna inteligencja ma potencjał do znaczącej zmiany sposobu, w jaki pracujemy i jak mierzymy produktywność. Jej rozwój może przynieść wiele korzyści, ale wymaga także dostosowania się firm do nowej rzeczywistości. To właśnie te firmy, które zdecydują się na inwestycje w sztuczną inteligencję i wsparcie dla pracowników, będą liderami w przyszłości.