• pon.. lut 26th, 2024

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Jak chronić swoją prywatność podczas korzystania z nowego asystenta Google?

  ByAdrian Przechewka

  lut 12, 2024
  Jak chronić swoją prywatność podczas korzystania z nowego asystenta Google?

  Gemini, nowa sztuczna inteligencja Google, zastąpiła naszego starego przyjaciela Barda. Ale czy wiesz, że firma ma dostęp do wszystkich naszych wiadomości? Z polityki prywatności usługi wynika, że pracownicy Google lub zatrudnione przez nich osoby mogą czytać wszystkie nasze rozmowy z AI.

  Nie tylko rozmowy są przechowywane, ale także dodatkowe informacje, takie jak język, urządzenie, lokalizacja i wiele innych. Niektóre z tych danych są przechowywane przez 3 lata, ale istnieje sposób na ograniczenie tego dostępu.

  Na szczęście Google udostępniło nam narzędzia do ochrony prywatności. W zakładce „Moja Aktywność” na koncie Google możemy wyłączyć przechowywanie danych z Gemini. Możemy również usunąć pojedyncze rekordy, które już zostały zapisane. Należy jednak pamiętać, że Google zachowuje wszystkie wiadomości przez 72 godziny w celu zapewnienia bezpieczeństwa i poprawy jakości usługi.

  Niemniej jednak, ważne jest, aby być ostrożnym podczas korzystania z nowego asystenta Google. Unikaj podawania poufnych danych, których nie chcesz, żeby ktoś inny zobaczył. Choć nie wiemy, czy są to pracownicy Google czy zewnętrzna firma, lepiej dmuchać na zimne i ograniczać udostępnianie wrażliwych informacji.

  Pamiętaj, że Twoja prywatność jest ważna, nawet przy korzystaniu z sztucznej inteligencji.

  Sekcja FAQ oparta na głównych tematach i informacjach przedstawionych w artykule:

  1. Jakie dane Google gromadzi za pośrednictwem usługi Gemini?
  Google gromadzi nasze rozmowy z AI, a także dodatkowe informacje, takie jak język, urządzenie, lokalizacja i wiele innych.

  2. Jak długo Google przechowuje te dane?
  Niektóre z tych danych są przechowywane przez 3 lata.

  3. Czy istnieje sposób, aby ograniczyć dostęp do tych danych?
  Tak, Google udostępniło narzędzia do ochrony prywatności. Możemy wyłączyć przechowywanie danych z Gemini w zakładce „Moja Aktywność” na koncie Google. Możemy również usunąć pojedyncze rekordy, które już zostały zapisane.

  4. Jak długo Google przechowuje nasze wiadomości?
  Google zachowuje wszystkie wiadomości przez 72 godziny w celu zapewnienia bezpieczeństwa i poprawy jakości usługi.

  5. Czy istnieje ryzyko prywatności przy korzystaniu z asystenta Google?
  Tak, istnieje ryzyko, dlatego ważne jest, aby być ostrożnym podczas korzystania z nowego asystenta Google. Unikaj podawania poufnych danych, których nie chcesz, żeby ktoś inny zobaczył.

  6. Czy mogę mieć pewność, że moje dane są czytane tylko przez pracowników Google?
  Nie wiemy, czy są to pracownicy Google czy zewnętrzna firma, dlatego lepiej dmuchać na zimne i ograniczać udostępnianie wrażliwych informacji.

  Definicje:

  – Gemini: Sztuczna inteligencja stworzona przez Google, zastępująca wcześniej używanego asystenta Barda.
  – Polityka prywatności: Dokument określający zasady i procedury dotyczące gromadzenia, przechowywania i wykorzystywania danych osobowych przez daną firmę lub usługę.
  – Narzędzia do ochrony prywatności: Funkcje lub opcje udostępniane przez usługodawcę w celu kontrolowania dostępu i przechowywania danych osobowych.

  Sugerowane powiązane linki:

  Google
  Moja Aktywność