• czw.. lut 22nd, 2024

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  iPhone SE 4: Nowy smartfon Apple z niedrogą ceną?

  ByKamil Dominiak

  lut 10, 2024
  iPhone SE 4: Nowy smartfon Apple z niedrogą ceną?

  Opublikowane rendery zapowiadają spektakularny wygląd nowego smartfona od Apple – iPhone’a SE 4. Choć nie możemy być pewni, czy przedstawione wizualizacje są rzeczywiste, jedno jest pewne – kolejna generacja iPhone SE przyniesie pewne zmiany.

  Według nieoficjalnych doniesień, iPhone SE 4 będzie mieć podobny wygląd do smartfonów z serii iPhone 16. Możliwe jednak, że Apple jeszcze nie finalizowało projektu tej ostatniej linii. Nie spodziewajmy się więc znaczących zmian w porównaniu do iPhone’ów z serii 15. Nowością może być nowy przycisk przechwytywania umieszczony na boku oraz powrót do pionowego układu obiektywów tylnych aparatów w podstawowych modelach.

  To również ważne, że iPhone SE 4 będzie miał pojedynczy aparat fotograficzny z tyłu oraz rozwiązanie Dynamic Island na froncie, które miało swoją premierę w iPhone’ie 14 Pro i 14 Pro Max, a następnie zostało rozszerzone na modele „15”.

  Co do wymiarów, według informacji od tipstera, nowy iPhone SE będzie zbliżony rozmiarami do iPhone’a XR (150 x 75,7 x 8,3 mm), co oznacza większe gabaryty w porównaniu do poprzednika, iPhone’a SE 3 (138,4 x 67,3 x 7,3 mm).

  Wcześniejsze plotki sugerowały, że iPhone SE 4 będzie wyposażony w 6,1-calowy wyświetlacz OLED i będzie zasilany akumulatorem o pojemności 3279 mAh, ładowanym przez port USB-C. Ciekawym dodatkiem ma być konfigurowalny przycisk akcji, który pozwoli uruchomić wybraną aplikację lub usługę. Ponadto, smartfon zostanie wyposażony w 48-megapikselowy aparat fotograficzny z tyłu, a zamiast czujnika Touch ID, prawdopodobnie będzie miał aparat TrueDepth służący do obsługi Face ID.

  Niestety, nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery iPhone’a SE 4. Niektórzy twierdzą, że możemy się spodziewać premiery jeszcze w tym roku w Indiach, podczas gdy inne źródła sugerują, że urządzenie zostanie zaprezentowane dopiero w 2025 roku. Czekamy z niecierpliwością na oficjalne informacje od Apple.

  FAQ dotyczące iPhone’a SE 4:

  Pytanie 1: Jak będzie wyglądał iPhone SE 4?
  Odpowiedź: Według niepotwierdzonych informacji, iPhone SE 4 ma podobny wygląd do smartfonów z serii iPhone 16, ale nie możemy jeszcze być pewni, czy te wizualizacje są prawdziwe.

  Pytanie 2: Czy są jakieś zmiany w porównaniu do poprzednich modeli iPhone SE?
  Odpowiedź: Możliwe, że Apple jeszcze nie finalizowało projektu tej linii smartfonów, więc nie powinniśmy spodziewać się znaczących zmian w porównaniu do modeli z serii 15. Jednak nowością może być nowy przycisk przechwytywania umieszczony na boku i powrót do pionowego układu obiektywów tylnych aparatów w podstawowych modelach.

  Pytanie 3: Jakie będą wymiary iPhone’a SE 4?
  Odpowiedź: Według niepotwierdzonych informacji, nowy iPhone SE będzie zbliżony rozmiarami do iPhone’a XR (150 x 75,7 x 8,3 mm), co oznacza większe gabaryty w porównaniu do poprzednika, iPhone’a SE 3 (138,4 x 67,3 x 7,3 mm).

  Pytanie 4: Jakie są możliwe nowe funkcje iPhone’a SE 4?
  Odpowiedź: Według wcześniejszych plotek, iPhone SE 4 może mieć 6,1-calowy wyświetlacz OLED, akumulator o pojemności 3279 mAh ładowany przez port USB-C oraz konfigurowalny przycisk akcji. Dodatkowo, smartfon ma być wyposażony w 48-megapikselowy aparat fotograficzny z tyłu i prawdopodobnie korzystać z technologii Face ID zamiast czujnika Touch ID.

  Pytanie 5: Kiedy zostanie wydany iPhone SE 4?
  Odpowiedź: Na razie nie znamy dokładnej daty premiery iPhone’a SE 4. Niektóre źródła sugerują, że premiera może nastąpić jeszcze w tym roku w Indiach, podczas gdy inne źródła mówią o premierze dopiero w 2025 roku. Oczekujemy na oficjalne informacje od Apple.

  Definicje:
  1. iPhone SE 4 – kolejna generacja smartfona od Apple, który będzie miał podobny wygląd do modeli z serii iPhone 16.
  2. Tipster – osoba, która udostępnia nieoficjalne informacje lub plotki na temat nadchodzących produktów lub wydarzeń.

  Sugerowane powiązane linki:
  Strona Apple