• śr.. lis 29th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Co przyniesie iOS 18 i nowa generacja iPhone 16?

  ByMarta Bryła

  lis 20, 2023
  Co przyniesie iOS 18 i nowa generacja iPhone 16?

  Apple ma ambitne plany dotyczące systemu iOS 18 i smartfonów z nowej serii iPhone 16. Niewielkie aktualizacje w poprzednich latach sprawiły, że użytkownicy oczekują poważnych zmian. Według analityka Marka Gurmana z Bloomberg, iOS 18 ma być ogromną rewolucją dla użytkowników.

  Najważniejszą zmianą, na którą Apple chce postawić, jest generatywna sztuczna inteligencja. Firma z Cupertino chce skonkurować z Google i twórcami ChatGPT, integrując generatywną sztuczną inteligencję ze swoim oprogramowaniem. Niestety, nie znamy jeszcze szczegółów na temat tych zmian.

  Według Gurmana, premiera iOS 18 ma być imponująca i ma wreszcie zrekompensować brak znaczących zmian sprzętowych w nowej generacji iPhone’ów. Niektórzy spekulują, że iOS 18 może być bardziej innowacyjny niż sam sprzęt.

  Co ciekawe, według Gurmana, nowy iPhone 16 nie przyniesie żadnych ważnych zmian sprzętowych i będzie jedynie odgrzewanym iPhonem 15. Zamiast tego to właśnie iOS 18 ma być głównym punktem atrakcyjności w roku 2024.

  Poza tym pojawiły się interesujące doniesienia na temat Dynamic Island. Czy Apple zamierza zrezygnować z tego rozwiązania? Nie możemy być pewni, ale wiele wskazuje na to, że firma chce czerpać inspiracje z Androida.

  Mimo braku konkretnych informacji, fanów Apple z pewnością cieszy perspektywa rewolucyjnych zmian w systemie iOS. Czy te doniesienia okażą się prawdziwe? Na to musimy jeszcze zaczekać, ale perspektywa wprowadzenia generatywnej sztucznej inteligencji na pewno budzi zainteresowanie.