iOS 17 – Nowa aktualizacja systemu dla iPhone’ów już dostępna

iOS 17 – Nowa aktualizacja systemu dla iPhone’ów już dostępna

Użytkownicy urządzeń Apple mogą pobrać i zainstalować najnowszą wersję systemu na swoje ulubione smartfony. Jednak część posiadaczy iPhone’ów zgłosiła krótsze działanie baterii po zainstalowaniu aktualizacji.

iOS 17 został oficjalnie udostępniony po długim oczekiwaniu i testach beta. Każdy zainteresowany może pobrać aktualizację i sprawdzić, jakie nowości przygotowali deweloperzy pod nadzorem Tima Cooka.

Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie modele iPhone’ów są kompatybilne z nowym systemem. Aktualizację będą mogli pobrać posiadacze iPhone’ów SE 2. generacji, iPhone Xr, iPhone XS, iPhone XS Max i nowszych modeli. Niestety iPhone X nie jest już obsługiwany.

Po zainstalowaniu iOS 17 użytkownicy zauważyli, że baterie w ich iPhone’ach trzymają krócej niż wcześniej. Aby zbadać ten problem, prowadzący kanał YouTube o nazwie iAppleBytes przeprowadził testy wydajności baterii na różnych modelach iPhone’ów.

Testowane modele to iPhone SE 2, iPhone Xr, iPhone 11, iPhone 12 i iPhone 13. Każdemu z nich został wykonany test baterii w benchmarku Geekbench przed i po zainstalowaniu iOS 17. Wnioski były jednoznaczne – czas działania na jednym ładowaniu znacznie się skrócił. Na przykład iPhone Xr wykazał najgorszą wydajność baterii od czasu wprowadzenia iOS 14.

Problem ze spadkiem wydajności baterii po aktualizacji został zwizualizowany na wykresie przez iAppleBytes. Widać wyraźnie, że w przypadku wszystkich testowanych modeli iPhone’ów wydajność akumulatorów znacząco spadła.

W związku z tym niektórym użytkownikom może nie zależeć na natychmiastowej aktualizacji swojego iPhone’a. Może być rozsądnym posiadanie starszej wersji systemu do czasu wydania poprawki oprogramowania przez Apple.