• sob.. gru 9th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  WhatsApp i nowy sposób przechowywania kopii zapasowej

  ByMarta Bryła

  lis 20, 2023
  WhatsApp i nowy sposób przechowywania kopii zapasowej

  WhatsApp, popularny komunikator, ogłosił niedawno zmiany w sposobie przechowywania kopii zapasowych czatów i wiadomości na platformie Android. Dotychczas kopie zapasowe były przechowywane na dysku w chmurze Google Drive, składającym się z konta Google. Jednak nowy sposób przechowywania wprowadza pewne istotne zmiany.

  Ważnym aspektem, który użytkownicy WhatsAppa lubią i cenili, był fakt, że kopie zapasowe nie były wliczane w limit 15 GB bezpłatnego planu Google Drive. Oznaczało to, że nawet najstarsi i najbardziej aktywni użytkownicy nie musieli się martwić o ilość zapisanych wiadomości. Oczywiście, korzystanie z kopii zapasowej mogło prowadzić do znacznego zwiększenia rozmiaru danych.

  Teraz jednak, w ramach wprowadzonych zmian, kopie zapasowe WhatsAppa będą wliczane do limitu 15 GB. Jednakże, Google Drive wprowadza różne plany płatne, w których dostępny jest większy przestrzeń dla przechowywania danych. Użytkownicy, którzy chcą zachować większą ilość kopii zapasowych, mogą wybrać te płatne plany.

  Wprowadzenie tych zmian może niektórym użytkownikom WhatsAppa sprawić pewne niedogodności. Jednak warto pamiętać, że przechowywanie kopii zapasowych wiadomości jest ważne, szczególnie dla osób, które chcą zachować ważne informacje czy wspomnienia zawarte w rozmowach.

  W związku z tym, użytkownicy WhatsAppa powinni zwrócić uwagę na to, jakie plany przechowywania danych oferuje Google Drive i przemyśleć decyzję, czy chcą korzystać z płatnych opcji, aby mieć większą przestrzeń dla swoich kopii zapasowych.

  Wprowadzane zmiany w sposobie przechowywania kopii zapasowej czatów i wiadomości na WhatsAppie mogą wywoływać pewne kontrowersje, ale warto pamiętać, że mają na celu zapewnić lepszą kontrolę nad danymi i zachowanie ważnych informacji.