Google Bard zyskuje nowe funkcje

Google Bard zyskuje nowe funkcje

Google Bard, eksperymentalna sztuczna inteligencja giganta z Mountain View, zyskała właśnie nowe funkcje. To między innymi współpraca z Obiektywem Google czy możliwość odpowiadania za pomocą obrazów.

Jedną z największych zalet Barda, eksperymentu polegającego na współpracy z generatywną sztuczną inteligencją, jest jego zdolność do dostosowania odpowiedzi do potrzeb użytkownika. Można na przykład poprosić go o utworzenie planu podróży, przygotowanie reklamy online lub wyjaśnienie terminu naukowego. Teraz Bard radzi sobie jeszcze lepiej z dostosowaniem odpowiedzi do potrzeb użytkowników, dzięki czemu można łatwo wcielać pomysły w życie.

Dziś wprowadzamy najbardziej zaawansowany model Barda. Dotychczasowe funkcje w języku angielskim będą teraz dostępne w nowych językach i krajach, umożliwiając integrację Barda z aplikacjami i usługami Google. Ulepszono również funkcję „Wyszukaj w Google”, dzięki czemu można zweryfikować poprawność odpowiedzi w wyszukiwarce.

Dostępne funkcje Barda, które wcześniej były dostępne tylko w języku angielskim, teraz można korzystać także w ponad 40 innych językach. Dotyczy to przesyłania obrazów za pomocą Obiektywu Google, otrzymywania odpowiedzi w formie obrazów z wyszukiwarki Google oraz modyfikowania odpowiedzi Barda.

Google uruchomił angielską wersję rozszerzeń do Barda (Bard Extensions), co pozwala na połączenie z aplikacjami i usługami Google. Bard może teraz wyszukiwać i wyświetlać odpowiednie informacje pochodzące z narzędzi Google, takich jak Gmail, Dokumenty, Dysk, Mapy, YouTube oraz Loty i hotele, nawet jeśli informacje są rozproszone w różnych aplikacjach i usługach.

Google również ułatwia korzystanie z rozmów z Bardem z innymi użytkownikami. Można kontynuować rozmowę i zadać Bardowi dodatkowe pytania lub wykorzystać go jako punkt wyjścia do własnych pomysłów.

Wszystkie te nowe funkcje Barda są możliwe dzięki aktualizacjom modelu PaLM 2. Google wytrenował model tak, aby był bardziej intuicyjny i pomysłowy. Bez względu na to, czy chodzi o współpracę nad czymś kreatywnym, kontynuację rozmowy w różnym języku czy pomoc w kodowaniu, Bard odpowie z jeszcze większą jakością i poprawnością.

Więcej informacji na temat Barda można znaleźć na stronie bard.google.com.