FTC zapewnia zwrot pieniędzy dla graczy Fortnite

FTC zapewnia zwrot pieniędzy dla graczy Fortnite

Federalna Komisja Handlu (FTC) rozpoczęła proces związany z żądaniami zwrotu pieniędzy dla graczy Fortnite, którzy mogli zostać obciążeni za przedmioty, których nie zamierzali zakupić. Wszystko to wynika z zawartej w marcu 2023 roku ugody, w której Epic Games, twórca gry Fortnite, zgodził się zapłacić 245 milionów dolarów za stosowanie dezinformujących metod, mających na celu nakłonienie graczy do niechcianych zakupów.

Według informacji, Fortnite wykorzystywał mylne ustawienia przycisków, które wprowadzały graczy w błąd i nakłaniały do wydawania pieniędzy za pomocą jednego przycisku. Ponadto, FTC twierdziła, że Epic Games umożliwiało nieletnim dokonywanie zakupów bez nadzoru rodziców.

W ramach procesu związanych z żądaniami zwrotu pieniędzy, FTC rozpoczęła informowanie około 37 milionów osób za pomocą e-maili, które mogą być uprawnione do zwrotu środków. Cały proces powiadomień przewiduje trwającym około miesiąc. Konsumentom zostanie następnie udzielony czas do 17 stycznia 2024 roku na złożenie wniosku na stronie internetowej FTC.

Wysokość zwrotu pieniędzy będzie zależeć od liczby klientów składających wnioski. Przy przeznaczonych 245 milionach dolarów na zwroty, wielkość zwrotu będzie ustalana na podstawie liczby uprawnionych graczy.

Fortnite, gra dostępna bezpłatnie na różnych platformach, opiera się głównie na mikrotransakcjach jako element swojego modelu biznesowego. Te mikrotransakcje często zawierają przedmioty inspirowane popularnymi własnościami intelektualnymi, takimi jak My Hero Academia, Futurama i Wiedźmin, między innymi.

W newsach związanych z FTC, postępowanie prawne dotyczące zaproponowanego przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft niedawno zakończyło się wyciekiem, który ujawnił interesujące szczegóły planów Microsoftu.

Źródła:
– Federalna Komisja Handlu (FTC)