• czw.. lis 30th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Gracze pozwalają Aspyr Media i Saber Interactive za brak obiecanego dodatku DLC do gry KOTOR 2 na Nintendo Switch

  ByAdrian Przechewka

  wrz 27, 2023
  Gracze pozwalają Aspyr Media i Saber Interactive za brak obiecanego dodatku DLC do gry KOTOR 2 na Nintendo Switch

  27 września 2023 roku gracze wytoczyli pozew przeciwko Aspyr Media i Saber Interactive zarzucając im, że nie otrzymali obiecanego dodatku DLC do gry KOTOR 2 na Nintendo Switch. Dodatek miał przynieść oczekiwaną zawartość, jednak ostatecznie został anulowany.

  W czerwcu 2022 roku KOTOR 2 zostało wydane na Nintendo Switch, co było wielkim wydarzeniem dla fanów Gwiezdnych wojen. Zapowiedziano wówczas, że niedługo po premierze gra otrzyma darmowe DLC, przywracające wcześniej wyciętą zawartość. Niestety, obiecane DLC zostało anulowane, co wywołało rozgoryczenie wśród graczy.

  Zapowiedź KOTOR 2 na Nintendo Switch została entuzjastycznie przyjęta, głównie ze względu na obiecane DLC. Wielu graczy uważało, że to właśnie ono przyczyniło się do sukcesu gry na platformie. Jednakże, w związku z anulowaniem dodatku, grupa rozgoryczonych klientów postanowiła podjąć działania prawne. Prawnicy reprezentujący graczy złożyli dokumenty do sądu, a oskarżeni mają czas do 4 października na odpowiedź.

  Warto również wspomnieć, że Aspyr Media zaoferowało poszkodowanym graczom kopię gry KOTOR 2 na platformie Steam, gdzie można cieszyć się zawartością za pośrednictwem modów, oraz inną grę z uniwersum Gwiezdnych wojen. Czy to zadowoli graczy? Pozostaje to jeszcze do zobaczenia. Będziemy śledzić rozwój sytuacji z zainteresowaniem.