• pt.. gru 1st, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Jak wyłączyć reklamy na Facebooku bez płacenia?

  ByAdrian Przechewka

  lis 20, 2023
  Jak wyłączyć reklamy na Facebooku bez płacenia?

  Wygląda na to, że płatny Facebook jest już faktem. Meta, właściciel platformy społecznościowej, ogłosił niedawno, że użytkownicy będą mieli możliwość wyłączenia reklam. Niestety, jest jedno ale – będzie to możliwe tylko za opłatą w wysokości 12,99 euro miesięcznie dla osób korzystających z smartfonów. Zaczęło się również pojawiać powiadomienie „Podejmij decyzję dotyczącą reklam” w aplikacji, które nie jest możliwe do wyłączenia jednym kliknięciem. Co zrobić, aby uniknąć płacenia za subskrypcję Facebooka?

  Meta nie pozostawia użytkownikom wyboru. Jeśli zobaczysz powiadomienie o konieczności podjęcia decyzji dotyczącej reklam, nie możesz zrobić nic innego, jak tylko kliknąć przycisk „Rozpocznij”. Po kliknięciu zostaniesz przeniesiony na ekran, na którym poznasz ofertę subskrypcji Meta, umożliwiającej korzystanie z Facebooka i Instagrama bez reklam. W komunikacie czytamy, że za 12,99 euro miesięcznie „twoje informacje nie będą wykorzystywane w celach reklamowych”.

  Jeśli chcesz skorzystać z tej oferty, kliknij przycisk „Subskrybuj” i dokonaj płatności za usługę. Jeśli natomiast preferujesz korzystanie z Facebooka z reklamami, kliknij „Chcę korzystać bezpłatnie”. To jednak nie koniec drogi, aby móc cieszyć się Facebookiem bez opłaty.

  W kolejnym kroku Meta poprosi cię o zgodę na korzystanie z twoich informacji w celach, o których wspomniano wcześniej. W praktyce, to nie zmieni wiele, a twój Facebook będzie nadal wyglądał tak jak przed wprowadzeniem subskrypcji. Jeśli nie chcesz płacić i nadal korzystać z bezpłatnego Facebooka, wystarczy kliknąć przycisk „Akceptuję”. Dopiero wtedy zamkniesz powiadomienie i będziesz mógł kontynuować przeglądanie tablicy aktywności znajomych i obserwowanych na platformie.

  Warto zaznaczyć, że ta nowa opcja płatnego Facebooka ma swoich zwolenników i przeciwników. Niektórzy uważają, że warto jest płacić za brak reklam i większą prywatność, podczas gdy inni wolą korzystać z darmowej wersji z reklamami. Bez względu na to, które rozwiązanie wybierzesz, ważne jest, aby być świadomym konsekwencji i dokładnie przemyśleć, co jest dla ciebie najbardziej wartościowe.