Martyna Wojciechowska i jej spotkanie z robotem Sophią

Martyna Wojciechowska i jej spotkanie z robotem Sophią

Martyna Wojciechowska w najnowszym sezonie swojego programu postanowiła zgłębić temat rozwoju sztucznej inteligencji i sprawdzić, jaki wpływ może mieć on na naszą przyszłość. Z tego powodu zrealizowała odcinek, w którym spotkała się z najpopularniejszym robotem humanoidalnym na świecie – Sophią, na co dzień mieszkającą w Hong-Kongu.

Sophia ma 7 lat i jest prawdziwą gwiazdą. Występowała już w najpopularniejszych programach typu talk-show na świecie i gościła na wielu okładkach prestiżowych magazynów. Jest robotem, z którym swobodnie można prowadzić rozmowę.

W Hong Kongu Martyna obserwowała, jak powstaje kolejna twarz dla Sophii. Robot ma już ponad 50 twarzy i ciągle powstają nowe generacje. Martyna opowiedziała, jakim doświadczeniem było dla niej spotkanie z Sophią.

Autorka programu „Kobieta na krańcu świata” wyznała, dlaczego postanowiła poruszyć temat sztucznej inteligencji. Martyna jest z pokolenia, które nadal jest zaskoczone możliwościami konstruowania robotów i sztucznej inteligencji, która potrafi tworzyć teksty i sztukę, a w przyszłości może zastąpić człowieka.

Czym Sophię różni się od ludzi? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w materiale wideo. Odcinek „Kobiety na krańcu świata”, w którym Martyna Wojciechowska spotyka się z robotem Sophią, będzie można obejrzeć na antenie TVN już w najbliższą niedzielę o godzinie 11:30.