• niedz.. gru 3rd, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Premiera gry Starfield – oficjalne wsparcie DLSS i nowe funkcje

  ByKamil Dominiak

  lis 21, 2023
  Premiera gry Starfield – oficjalne wsparcie DLSS i nowe funkcje

  Bethesda wydała aktualizację dla gry Starfield, która wprowadza oficjalne wsparcie dla technologii DLSS oraz kilka nowych funkcji. Aktualizacja, która otrzymała pochlebne recenzje od Digital Foundry, oferuje standardowe skalowanie DLSS Super Resolution, wygładzanie krawędzi Deep Learning Anti-Aliasing (DLAA), zmniejszenie opóźnień za pomocą Nvidia Reflex Low Latency oraz dodatkowe generowanie klatek DLSS Frame Generation.

  Na początku nie wszystkie popularne opcje były dostępne, co spotkało się z krytyką ze strony graczy, którzy podejrzewali, że sponsorem gry Starfield jest AMD, co widać było na logo „czerwonych” na starcie gry. Niemniej jednak, społeczność szybko stworzyła mody umożliwiające brakujące funkcje, a teraz otrzymujemy oficjalne wsparcie ze strony Bethesdy.

  Aktualizacja wprowadza także inne ulepszenia i zmiany, takie jak możliwość spożywania produktów znalezionych w środowisku gry bez konieczności ich wcześniejszego podnoszenia. Bethesda zapewnia również, że rozwiązano wiele problemów związanych z pamięcią i dodano optymalizacje wykorzystywania GPU, co korzystnie wpłynie na posiadaczy kart graficznych z wyższej półki. Posiadacze mocniejszych procesorów również zauważą poprawę wydajności w zarządzaniu wątkami.

  W aktualizacji dodano również możliwość regulacji jasności i kontrastu w menu ustawień wyświetlania, suwak regulujący pole widzenia oraz usunięto wiele błędów. Pełną listę zmian można znaleźć na platformie Steam.

  Reżyser Todd Howard potwierdził, że prace nad grą Starfield nadal trwają i zaangażowanych jest około 250 deweloperów Bethesdy. Nadal pracuje również duża część zespołu nad grą Fallout 76. Howard podkreślił, że te gry są tworzone dzięki współpracy wielu osób, co sprawia, że są tak rozbudowane i pełne interesujących elementów, na które gracze mogą natrafić.