• pt.. gru 1st, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Nowy patch dla Starfield: Oficjalne wsparcie dla DLSS i wiele innych poprawek

  ByAdrian Przechewka

  lis 21, 2023
  Nowy patch dla Starfield: Oficjalne wsparcie dla DLSS i wiele innych poprawek

  Bethesda wydała nowy patch dla swojej najnowszej gry, Starfield, który wprowadza wiele istotnych ulepszeń. Jedną z najważniejszych dodanych funkcji jest oficjalne wsparcie dla DLSS (Deep Learning Super Sampling) na kartach graficznych firmy Nvidia. Jest to rozwiązanie, które zyskało dużą popularność wśród posiadaczy sprzętu Nvidii, umożliwiające skalowanie rozdzielczości obrazu z wykorzystaniem technologii uczenia maszynowego.

  Patch wprowadza również inne udogodnienia, takie jak wygładzanie krawędzi za pomocą DLAA (Deep Learning Anti-Aliasing), zmniejszanie opóźnień za sprawą funkcji Nvidia Reflex Low Latency oraz generowanie dodatkowych klatek przy użyciu DLSS Frame Generation. To wszystko ma na celu poprawę jakości grafiki i płynności rozgrywki.

  Jednak na premierę gry nie pojawiły się niektóre popularne opcje, co niektórzy gracze przypisują fakcie, że Starfield był sponsorowany przez AMD. Na szczęście, dzięki społeczności modderskiej, wiele z tych brakujących opcji zostało już zaimplementowanych w nieoficjalnych modyfikacjach. Teraz jednak gracze mogą cieszyć się oficjalnym wsparciem od Bethesdy.

  Patch wprowadza także wiele innych poprawek, takich jak możliwość spożywania produktów znalezionych w środowisku gry bezpośrednio, bez konieczności podnoszenia ich do ekwipunku. Bethesda zapewnia również, że rozwiązano wiele problemów związanych z pamięcią i jej wyciekami oraz dodano optymalizacje wykorzystywania GPU.

  Niektóre inne zmiany obejmują możliwość regulacji jasności i kontrastu w menu ustawień wyświetlania oraz suwak regulujący pole widzenia. Ponadto, wiele błędów zostało naprawionych.

  Reżyser Todd Howard przyznał w niedawnej rozmowie, że nad Starfield nadal pracuje około 250 osób z zespołu Bethesda. Deweloperzy starają się stworzyć grę, która będzie pełna ciekawych i dynamicznych elementów, które składają się na bogaty świat Starfield.

  Ten najnowszy patch to tylko jeden z etapów rozwoju gry, ponieważ Bethesda nadal zamierza wprowadzać kolejne ulepszenia i poprawki. Gracze mogą więc spodziewać się, że Starfield będzie rozwijane i udoskonalane w przyszłości, aby jeszcze bardziej zaspokoić oczekiwania fanów.