• pt.. lut 23rd, 2024

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Demontaż Apple Vision Pro: Wnętrze gogli AR od Apple

  ByAdrian Przechewka

  lut 10, 2024
  Demontaż Apple Vision Pro: Wnętrze gogli AR od Apple

  Rozpowszechnione memy i pytania sceptyków nie zmieniają faktu, że gogle Apple Vision Pro są przodującym technologicznym osiągnięciem. W celu lepszego zrozumienia tego futurystycznego urządzenia, iFixit postanowiło przeprowadzić demontaż Apple Vision Pro i omówić jego wnętrze.

  Demontaż rozpoczyna się od zdjęcia tekstylnej opaski, która trzyma gogle AR na twarzy. Następnie wymontowano modułowe głośniki, które okazują się być najłatwiej wymienialnymi elementami w Apple Vision Pro. Jednak sama rozbiórka właściwego elementu jest trudna ze względu na precyzyjne spasowanie części. Na froncie gogli znajdują się również dwie warstwy szkła, które chronią wewnętrzne komponenty.

  Demontaż drugiej strony gogli ujawnia soczewki z dwoma wyświetlaczami, po jednym na każde oko. Wyświetlacze te są niezwykle zaawansowane i mają imponującą rozdzielczość, która wynosi 3660 x 3200 pikseli dla każdego oka. Za wentylacją chłodzącą panele micro-OLED znajdują się układy M2 i R1, które odpowiadają za system operacyjny, koordynację działania oraz obliczenia związane z kamerami, diodami i czujnikami.

  Na płycie głównej gogli Apple Vision Pro znajdują się procesor Apple M2, pamięć RAM o pojemności 8 GB oraz 256 GB pamięci flash. Gogle mają również trzy ogniwa, których pojemność wynosi łącznie około 46,08 Wh. Apple zastosowało specjalną odmianę konektora Lightning, aby obsłużyć wyższe napięcie dostarczane do gogli.

  Podsumowując, demontaż Apple Vision Pro ujawnia zaawansowane technologicznie komponenty, ale jednocześnie stawia wyzwania naprawcze. Warto jednak docenić technologiczne osiągnięcia, jakie firma Apple wprowadziła w te gogle AR.

  Frequently Asked Questions (FAQ)

  1. Jakie są główne cechy techniczne gogli Apple Vision Pro?
  Gogle Apple Vision Pro są zaawansowanym technologicznie urządzeniem do rozszerzonej rzeczywistości (AR). Mają soczewki z dwoma wyświetlaczami o rozdzielczości 3660 x 3200 pikseli dla każdego oka. Posiadają procesor Apple M2, 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci flash. Mają także trzy ogniwa o łącznej pojemności około 46,08 Wh.

  2. Jakie są wymiary gogli Apple Vision Pro?
  Wymiary gogli Apple Vision Pro nie zostały podane w artykule.

  3. Jakie komponenty są najbardziej wymienialne w goglach Apple Vision Pro?
  Najbardziej wymienialnymi elementami w goglach Apple Vision Pro są modułowe głośniki. Ich wymontowanie i wymiana jest łatwa.

  4. Jakie komponenty chronią wewnętrzne części gogli Apple Vision Pro?
  Na froncie gogli Apple Vision Pro znajdują się dwie warstwy szkła, które chronią wewnętrzne komponenty.

  5. Jakie układy odpowiadają za działanie gogli Apple Vision Pro?
  Za działanie gogli Apple Vision Pro odpowiadają układy M2 i R1, które znajdują się za panelami micro-OLED i są odpowiedzialne za system operacyjny, koordynację działania oraz obliczenia związane z kamerami, diodami i czujnikami.

  6. Jakiej specjalnej odmiany konektora używa Apple aby obsłużyć wyższe napięcie dostarczane do gogli?
  Apple używa specjalnej odmiany konektora Lightning aby obsłużyć wyższe napięcie dostarczane do gogli.

  7. Jakie są wyzwania naprawcze związane z demontażem gogli Apple Vision Pro?
  Demontaż gogli Apple Vision Pro jest trudny ze względu na precyzyjne spasowanie części.

  8. Jakie technologiczne osiągnięcia wprowadziła firma Apple w gogle Apple Vision Pro?
  Firma Apple wprowadziła zaawansowane technologicznie komponenty do gogli Apple Vision Pro, takie jak wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, zaawansowany procesor Apple M2 i duży obszar pamięci.

  9. Gdzie można znaleźć więcej informacji o Apple Vision Pro?
  Szukając większej ilości informacji na temat gogli Apple Vision Pro, można odwiedzić oficjalną stronę Apple: Link do strony Apple.

  10. Gdzie można znaleźć więcej informacji o technologii rozszerzonej rzeczywistości?
  Dla większej ilości informacji o technologii rozszerzonej rzeczywistości, można odwiedzić stronę: Link do strony AR.