• wt.. lis 28th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Cyberpunk 2077: Nowe technologie poprawią jakość grafiki

  ByMarta Bryła

  lis 20, 2023
  Cyberpunk 2077: Nowe technologie poprawią jakość grafiki

  Rozwój technologii graficznych przyczynia się do coraz lepszych efektów w grach komputerowych. Jednakże, nawet w przypadku najnowocześniejszych technik, zawsze pojawiają się pewne wady. Jedną z nich jest zjawisko ghostingu, które może wpływać negatywnie na jakość wrażeń w grze Cyberpunk 2077. Na szczęście, najnowsze techniki Ray Reconstruction mogą przynieść znaczną poprawę w tej dziedzinie.

  Ghosting jest szczególnie widoczne przy szybkich ruchach obiektów w grze. Jeśli wykona się dynamiczne ruchy bronią, można zauważyć specyficzne „powidoki”, które zostają na ekranie na pewien czas. Inne niedoskonałości, takie jak zniekształcenia obrazu i oświetlenia, są widoczne na przykład za samochodami, gdy gracz porusza się z dużą szybkością w obszarach oświetlonych pośrednio. To wszystko może być uciążliwe dla niektórych graczy.

  Jednak istnieje nadzieja na poprawę tej sytuacji. W najnowszej aktualizacji gry Alan Wake 2, zastosowano technikę Ray Reconstruction w wersji 3.5.10.0. Jeden ze społeczności graczy zdecydował się użyć pliku DLL z tej aktualizacji w Cyberpunku 2077. I efekty były obiecujące. Choć ghosting nie zniknął całkowicie, to jego czas zanikania na ekranie został znacznie skrócony. W trakcie dynamicznej akcji może być prawie niezauważalny. Oczywiście, nadal widoczne są ślady za szybko poruszającymi się obiektami i pewne zniekształcenia oświetlenia, ale także tutaj można zauważyć pewien postęp.

  Niestety, nie ma jeszcze pewności, czy ta technika zostanie oficjalnie zaimplementowana w grze Cyberpunk 2077. Jednak dla tych, którzy chcieliby wypróbować ten efekt, można pobrać odpowiedni plik z Dysku Google. Niezależnie od tego, nadzieja na poprawę jakości grafiki w tej grze jest coraz większa dzięki ciągłemu rozwojowi technologii graficznych.