• sob.. gru 9th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Smartfony Samsung Galaxy S24 – liderzy rynku z układem Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy

  ByKamil Dominiak

  lis 20, 2023
  Smartfony Samsung Galaxy S24 – liderzy rynku z układem Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy

  Smartfony Samsung Galaxy S24 wkrótce trafią na rynek, a ich dominacja na rynku jest już dana. Podczas konferencji dotyczącej wyników finansowych, dyrektor generalny Qualcomm, Cristiano Amon, potwierdził, że smartfony Galaxy S24 będą oparte głównie na układach Snapdragon. To oznacza, że większość modeli będzie wyposażona w układ Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy.

  Popularny informator @UniverseIce ujawnił również, że model S24 Ultra i inne modele z serii S24 będą korzystać z tego samego układu. Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy jest wyjątkowy dzięki swojej grafice Adreno, która pracuje z taktowaniem nawet do 1 GHz. To pozwoli na jeszcze lepszą wydajność w zastosowaniach graficznych.

  Warto zauważyć, że tegoroczne modele Galaxy S23 również bazowały na układzie Snapdragon 8 Gen 2 „for Galaxy”, który okazał się lepszy od standardowej wersji tego procesora. W przypadku Galaxy S24 Ultra miało to się powtórzyć, a teraz mamy potwierdzenie, że będzie tak właśnie. To świetna wiadomość dla miłośników smartfonów Samsung, zapewniająca im przewagę wydajnościową i najlepsze wrażenia użytkowe.

  Nie do końca wiadomo jeszcze, jakie inne dodatkowe zalety przyniesie Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy, ale na pewno będziemy mogli się o tym przekonać podczas oficjalnej prezentacji Samsung Galaxy S24, która odbędzie się w styczniu.

  Nie pozostaje nic innego, jak czekać z niecierpliwością na debiut tych najinteligentniejszych smartfonów na rynku, które zapewnią nam wiele funkcji związanych z AI i najnowsze rozwiązania technologiczne.