• wt.. lis 28th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Apple iPhone 16 z nowym systemem chłodzenia – przegrzewanie problemem przeszłości

  ByAdrian Przechewka

  lis 20, 2023
  Apple iPhone 16 z nowym systemem chłodzenia – przegrzewanie problemem przeszłości

  W ostatnich latach Apple zaskakiwało użytkowników swoimi innowacjami w dziedzinie smartfonów. Jednak doniesienia na temat nadchodzących modeli iPhone 16 mogą rozczarować niektórych entuzjastów marki. Według bloga Naver, podstawowe wersje iPhone 16 nie zostaną wyposażone w oczekiwaną odświeżaną płynnością ekranów AMOLED o częstotliwości 120 Hz. Nawet podstawowe modele nie oferują 90 Hz, podczas gdy konkurencyjne smartfony z systemem Android wprowadzają tę funkcję już od kilku lat. Dla tych, którzy oczekiwali przełomowych zmian, to z pewnością ogromne rozczarowanie.

  Jednak nadzieja wciąż pozostaje dla osób zainteresowanych wariantami Pro. Nieoficjalne informacje sugerują, że iPhone 16 Pro i iPhone 16 Pro Max otrzymają większe ekrany niż ich poprzednicy. Przewidywane rozmiary to 6,3 cala dla modelu Pro i 6,9 cala dla modelu Pro Max. Ponadto, istnieje szansa na udoskonalony system chłodzenia, wyposażony w folię grafenową i metalową obudowę dla akumulatorów. To oznacza, że problemy z przegrzewaniem, które niektóre osoby zgłaszały w poprzednich modelach, nie powinny pojawić się w iPhone 16.

  Warto jednak zauważyć, że wszystkie te informacje pozostają na razie niepotwierdzone, ale pojawiały się już od jakiegoś czasu. Pomimo braku przełomowych zmian w podstawowych modelach, Apple niezmiennie stawia na jakość i innowacyjność w swoich wariantach Pro. Czy powinno się to skłonić użytkowników do zaczekania na iPhone 17? Czas pokaże, czy gigant technologiczny zdoła dogonić konkurencję i zaskoczyć swoich wiernych fanów.