Firma AMD wprowadza nową serię procesorów AMD EPYC 8004

Firma AMD wprowadza nową serię procesorów AMD EPYC 8004

Firma AMD uzupełniła swoją czwartą generację procesorów EPYC nową serią AMD EPYC 8004, która wcześniej była znana pod nazwą Siena. Nowe procesory z rdzeniami Zen 4c umożliwiają dostawcom usług tworzenie bardziej energooszczędnych i zróżnicowanych platform do inteligentnych urządzeń brzegowych, takich jak sprzedaż, produkcja czy telekomunikacja, ale także do centrów danych, chmur i innych zastosowań.

Procesory z serii EPYC 8004 umacniają pozycję AMD na rynku platform z jednym gniazdem, oferując doskonałą efektywność energetyczną procesora w pakiecie dostosowanym do infrastruktury o ograniczonej przestrzeni i mocy.

Nowe procesory z serii 8004 rozszerzają wydajność i efektywność rodziny EPYC czwartej generacji na rynki, które wymagają dużej wydajności, ale mają także znaczne wymagania dotyczące efektywności energetycznej, gęstości platformy i cichej pracy. Dzięki procesorom z serii 8004 klienci i partnerzy AMD mogą oczekiwać wysokiej efektywności energetycznej, zrównoważonej wydajności oraz optymalizacji oszczędności w przypadku inteligentnych wdrożeń brzegowych.

AMD dostarczył wiele generacji procesorów do centrów danych, które zapewniają wyjątkową wydajność, wydajność i innowacyjne funkcje. Teraz, po wprowadzeniu czwartej generacji procesorów EPYC, AMD utrzymuje swoją pozycję lidera na szerokim spektrum obciążeń, od przedsiębiorstw i chmur po inteligentne urządzenia brzegowe i obliczenia techniczne.

Warto również zauważyć, że liczni producenci OEM i partnerzy wprowadzili na rynek unikalne systemy i rozwiązania, które wykorzystują możliwości procesorów AMD EPYC 8004. Przykładowo firma Dell Technologies wprowadziła serwer Dell PowerEdge C6615, a firma Lenovo wprowadziła na rynek flagowy serwer Lenovo ThinkEdge SE455 V3 zoptymalizowany pod kątem zastosowań brzegowych.

Nowe procesory AMD EPYC 8004 zapewniają doskonałą wydajność i efektywność energetyczną dla centrów danych i inteligentnych urządzeń brzegowych, co czyni je idealnym wyborem dla firm z różnych branż.