• niedz.. gru 3rd, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Gry edukacyjne dla dzieci: Rozwijaj umiejętności i baw się!

  ByKamil Dominiak

  lis 21, 2023
  Gry edukacyjne dla dzieci: Rozwijaj umiejętności i baw się!

  Rozwijanie umiejętności i nauka może być przyjemna dla dzieci, zwłaszcza gdy korzystają z gier wideo. Wśród popularnych tytułów znajduje się Bluey: The Videogame, oparty na ulubionym programie dla przedszkolaków – Bluey z Disney Junior. Jednak jeśli twoje dziecko chce odkrywać więcej opcji edukacyjnych, istnieje wiele ciekawych i dostępnych cenowo gier.

  1. „Mała Encyklopedia Mysia”: Ta gra z zapierającą dech w piersiach grafiką przypomina książki Erica Carle. Użytkownicy mają możliwość eksploracji przyrody i poznawania flory i fauny za pomocą prostej dotykowej funkcji.

  2. „Super Mario Maker 2”: Ta gra to kreatywna odmiana popularnego hydraulika. Gracze mogą projektować swoje własne plansze bocznego przewijania lub nawet tworzyć własne gry z motywem Mario, korzystając z zasobów z poprzednich tytułów.

  3. „S.U.M. – Slay Uncool Monsters”: Ta kolorowa gra dla dzieci w wieku szkolnym łączy umiejętności matematyczne z eksploracją lochu. Poziom trudności rośnie wraz z postępem graczy, co czyni to zabawne wyzwanie dla młodych uczniów.

  4. „Nintendo Labo”: Korzystając z kartonowych konstrukcji w połączeniu z zasadami fizyki, inżynierii i programowania, te zestawy przekształcają Nintendo Switch w różnorodne interaktywne kreacje, umożliwiając dzieciom rozwijanie kreatywności i umiejętności rozwiązywania problemów.

  5. „Katrielle i Spisek Milionera” z serii „Layton’s Mystery Journey”: Ta zremasterowana gra na Nintendo Switch prezentuje trudne puzzle matematyczne i logiczne. Gracze dołączają do Katrielle w rozwiązywaniu spraw, muszą zwracać uwagę na każdy trop, aby rozwiązać tajemnicę.

  6. „Skarby Kapitana Toada”: Ta nietypowa gra spin-off z serii Super Mario wymaga manipulowania otoczeniem, aby pomóc Kapitanowi Toadowi znaleźć skarb i unikać przeszkód. Zachęca do rozwijania wyobraźni i nauki przestrzennej.

  7. „Dragon Quest Builders”: Podobnie jak w Minecraft, ta gra zachęca graczy do planowania, organizowania i zbierania materiałów w celu tworzenia i ukończenia zadań. Testuje pamięć i umiejętności czytania w immersyjnym świecie ukierunkowanym na budowanie.

  8. „Snipperclips Plus”: Doskonała dla maluchów, które lubią korzystać ze nożyczek, ta gra wyzwala graczy do rozwiązywania łamigłówek, wycinając się w różne kształty. Promuje umiejętność rozwiązywania problemów i adaptacyjność.

  9. „Zamek Obliczeń”: Ta seria gier dostępnych do pobrania uczy dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia poprzez ekscytującą rozgrywkę. Dzieci odblokowują drzwi, walczą z duchami i zdobywają skarby, ćwicząc jednocześnie arytmetykę.

  10. „Letter Quest Remastered”: Ta gra łączy zagadki słowne z elementami gry fabularnej. Gracze muszą literować słowa, aby pokonać wrogów i pomóc protagonistce – Grimme w jej poszukiwaniach pizzy. To świetny sposób na poprawienie słownictwa.

  11. „Numbala”: Opracowana przez neuro naukowców, ta gra strzelanka kosmiczna uczy koncepcji matematycznych dzieci, gdy przemierzają poziomy. To wciągające doświadczenie edukacyjne.

  12. „Ratowanie Wysp”: Ta gra o tematyce ekologicznej polega na sprzątaniu śmieci na różnych wyspach za pomocą specjalnego urządzenia do usuwania śmieci. Uczy dzieci o ważności ochrony naszej planety.

  Te edukacyjne gry wideo oferują wiele interaktywnych doświadczeń, które bawią dzieci, podczas gdy one jednocześnie się uczą. Od eksploracji natury przez rozwiązywanie łamigłówek po naukę umiejętności matematycznych – te tytuły zapewniają zabawną i interesującą drogę dla dzieci do poszerzania swojej wiedzy i umiejętności.