Zmiany w umiejętnościach bohatera Reapera w grze Overwatch

Zmiany w umiejętnościach bohatera Reapera w grze Overwatch

Gracze Overwatcha zgłosili swoje obawy dotyczące przestarzałego zestawu umiejętności bohatera Reapera na platformie Reddit i sugerują potencjalne zmiany i dodatki. Dyskusja została wywołana postem na podreddicie Overwatch, w którym oryginalny autor skrytykował niezgrabność zdolności teleportacji Reapera i wyraził zamieszanie związane z ostatnią zmianą umiejętności Duch. Ponadto, autor uważał, że Reaper jest słabszy od wielu innych bohaterów w grze.

Wielu komentatorów w wątku zgodziło się, że umiejętności Reapera są faktycznie przestarzałe, chociaż wspomniano, że wciąż dominuje on w meczach na niższym poziomie rangowym. Może to wynikać z braku świadomości wśród graczy o niższym poziomie umiejętności, którzy mogą nie zauważyć, kiedy Reaper ma gotowość do użycia swojej umiejętności specjalnej lub kiedy znika z pola widzenia. Są to istotne szczegóły, których wyższych rang gracze użyliby do przeciwdziałania flankerowi takim jak Reaper.

Jednym z zaproponowanych pomysłów z sekcji komentarzy było nadanie Reaperowi kul śrutu, które są cięższymi i bardziej celowymi pociskami w porównaniu do jego aktualnej strzelby. Dzięki temu Reaper otrzymałby możliwość zadawania dużych obrażeń z dużą precyzją, co pozwoliłoby mu na walkę z wrogami z większej odległości. Jednak zauważono również, że zmniejszenie liczby graczy w drużynie z 6 na 5 w obecnej wersji Overwatch 2 może przyczynić się do trudności, jakie napotyka Reaper. Z jednym mniej graczem w drużynie, przeciwnicy łatwiej mogą śledzić ruchy Reapera, co utrudnia mu zaskoczenie wrogów.

Blizzard stoi przed wyzwaniem próby zbalansowania postaci takiej jak Reaper, który polega na atakach z zaskoczenia. Kiedy gracze rozwijają odpowiednią świadomość w celu przeciwdziałania mu, jego skuteczność maleje. Ponadto, im większa jest siła spójności w drużynie przeciwnika, tym mniej efektywnym staje się Reaper. Pozostaje zobaczyć, jak Blizzard odpowie na te obawy i czy w przyszłości zostaną wprowadzone jakiekolwiek zmiany w zestawie umiejętności Reapera.