Współpraca Volkswagena i Horizon Robotics w zakresie inteligentnych funkcji jazdy

Współpraca Volkswagena i Horizon Robotics w zakresie inteligentnych funkcji jazdy

Cariad, spółka zależna Volkswagena zajmująca się oprogramowaniem, oraz Horizon Robotics osiągnęły znaczący postęp w swoim wspólnym przedsięwzięciu mającym na celu rozszerzenie możliwości Volkswagena w zakresie jazdy na poziomie 2 oraz innych inteligentnych funkcji jazdy. Inicjatywa, która prywatnie nosi nazwę « VW » w ramach Horizon Robotics, otrzymała znaczącą inwestycję w wysokości 2,4 miliarda dolarów amerykańskich od Volkswagena, dzięki czemu producent samochodów kontroluje 60% udziałów.

Dzięki współpracy ponad stu pracowników z zespołu wewnętrznych algorytmów oprogramowania Horizon Robotics dołączyło do projektu « VW », co łącznie dało zespołowi około 300 członków. Huang Chang, współzałożyciel i dyrektor techniczny Horizon Robotics, został mianowany liderem tego wspólnego przedsięwzięcia.

Współpraca między Volkswagenem a Horizon Robotics jest częścią działań Volkswagena mających na celu konkurowanie na konkurencyjnym chińskim rynku inteligentnej jazdy. Volkswagen poniósł stratę w wysokości 2 miliardów dolarów amerykańskich w ubiegłym roku i pozostaje w tyle za Teslą i BYD w Chinach. W odpowiedzi Volkswagen ogłosił strategię « w Chinach dla Chin » i zainwestował w chińskiego producenta pojazdów elektrycznych Xpeng Motors w celu wspólnego rozwoju nowych modeli.

Podczas gdy inwestycja Volkswagena w Xpeng zapewnia dostęp do sprawdzonych technologii inteligentnej jazdy, współpraca z Horizon Robotics koncentruje się na rozwijaniu zdolności samodzielnego prowadzenia pojazdów od podstaw. Obecnie Horizon Robotics skupia się na funkcjonalności « highway Navigate on Autopilot » (NoA) z planami wprowadzenia zaawansowanych funkcji nawigacji w środowisku miejskim do 2025 roku.

Horizon Robotics obecnie zmienia swoje skupienie biznesowe i planuje przekazanie usług inteligentnego kokpitu do swojej spółki zależnej, przesuwając zasoby personalne, aby skupić się na rozwoju zaawansowanych funkcji samochodów autonomicznych.

Horizon Robotics pracuje obecnie nad swoją następną generacją układu, Journey 6, aby nadrobić zaległości wobec konkurentów. Firma aktywnie rekrutuje kluczowe stanowiska w zakresie rozwoju zaawansowanej jazdy wspomaganej algorytmami. Zintegrowane rozwiązania sprzętowe i programowe, takie jak pozyskanie przez Nvidia szefa zespołu samochodów autonomicznych Xpeng, są uważane za główne trendy w zakresie funkcjonalności miejskiej jazdy autonomicznej.

Wspólne przedsięwzięcie między Volkswagenem a Horizon Robotics sygnalizuje postęp Volkswagena w dążeniu do wzmocnienia swoich zdolności w zakresie inteligentnej jazdy na chińskim rynku, gdzie rywalizacja między firmami motoryzacyjnymi i dostawcami jest zacięta.