Użytkownicy PS Plus Premium wyrażają niezadowolenie z zestawu gier wrześniowych 2023 roku

Użytkownicy PS Plus Premium wyrażają niezadowolenie z zestawu gier wrześniowych 2023 roku

Użytkownicy PS Plus Premium wyrażają swoje niezadowolenie z wrześniowego zestawu 2023 roku, który uważają za rozczarowujący. Stało się to po wprowadzeniu przez Sony znacznego wzrostu cen dla wszystkich poziomów subskrypcji PS Plus. Chociaż najwyższy poziom, Premium, zanotował największy wzrost cen, otrzymał też mało ekscytujący wybór gier, co doprowadziło do rozczarowania wśród subskrybentów.

Wraz ze wzrostem ceny 12-miesięcznej subskrypcji do oszałamiających 159,99 USD, użytkownicy Premium spodziewali się większej wartości za swoje pieniądze. Jednak wielu uważa, że Sony nie spełniło tych oczekiwań, ponieważ klasyczny katalog, będący głównym atutem Premium, nadal rozczarowuje. Ponadto użytkownicy w krajach, które nie mają wsparcia dla streamingu i korzystają z odpowiedników Deluxe, są jeszcze bardziej niezadowoleni, ponieważ nie mogą grać w gry na PS3.

Na forach internetowych i platformach społecznościowych gracze wyrazili swoje frustracje dotyczące wrześniowego zestawu gier. Niektórzy posunęli się do spekulacji, że Sony może celowo osłabiać poziom Premium, biorąc pod uwagę znaczny wzrost cen i brak godnych uwagi gier. Wielu użytkowników wyraziło rozczarowanie brakiem klasycznych gier z okresów PS1 i PSP, skupiając się głównie na grach z PS2.

Co ciekawe, niektórzy użytkownicy zauważyli, że Star Ocean First Departure R był wcześniej zawarty zarówno w Extra, jak i w Premium, tylko aby zostać usuniętym 16 maja. Teraz został ponownie dodany do zestawu PS Plus Premium jako klasyka. Subskrybenci mają pytania dotyczące procesu podejmowania decyzji przez Sony i ich ogólnego zaangażowania w zapewnienie korzystnego doświadczenia użytkownikom Premium.

Ogólnie rzecz biorąc, użytkownicy PS Plus Premium wyrażają swoje niezadowolenie z najnowszego zestawu gier i postrzeganego braku wartości w stosunku do wzrostu ceny subskrypcji. Dodanie wcześniej oferowanych gier tylko pogorszyło frustrację użytkowników, co wywołało dyskusje na temat kierunku, w jakim zmierza poziom Premium i sposobu, w jaki Sony zarządza usługą subskrypcji.

Definicje:
– PS Plus: Płatna usługa subskrypcji oferowana przez Sony, która zapewnia korzyści, takie jak darmowe miesięczne gry, dostęp do gry wieloosobowej online i wyłączne zniżki.
– Klasyczne gry: Starsze gry wideo, uznawane za wpływowe, istotne lub uwielbiane przez społeczność graczy.

Źródła:
– źródłowy artykuł (link usunięty)