• jeu. Fév 29th, 2024

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Nowe zasady ochrony danych w aplikacjach Google

  By

  Jan 22, 2024
  Nowe zasady ochrony danych w aplikacjach Google

  Przybywa wiadomości do użytkowników usług Google, które dotyczą zmian w polityce firmy. Od teraz mamy możliwość decydowania, jakie dane gigant będzie mógł udostępnić między swoimi aplikacjami.

  Według nakazu Unii Europejskiej (Digital Markets Act), Google zostaje zobowiązany do zagwarantowania nam wyboru, które z naszych danych mogą być udostępniane w różnych aplikacjach.

  Do tej pory Google swobodnie korzystało z naszych danych osobowych, takich jak historia wyszukiwań, poczta elektroniczna czy preferencje na mapach, aby lepiej personalizować nasze reklamy.

  Teraz, w ramach nowej polityki firmy, użytkownicy będą mogli zrezygnować z łączenia swoich danych we wszystkich usługach Google, które wykorzystują.

  Właśnie dlatego każdy z naszych urządzeń, na którym mamy zainstalowane aplikacje Google, otrzyma stosowne powiadomienie. Będziemy musieli zadecydować, które dane chcemy udostępnić gigantowi.

  Jednak niektórzy użytkownicy mogli już zauważyć baner informacyjny, który mówi, że nowe przepisy UE zmuszają Google do uzyskania naszej zgody na wymianę danych pomiędzy aplikacjami, takimi jak YouTube, Google Play czy Chrome.

  Celem takiej wymiany ma być dostosowanie aplikacji do naszych potrzeb, rozwijanie usług, mierzenie skuteczności reklam i inne cele, które są opisane w polityce prywatności.

  Oczywiście, Google daje nam możliwość wyboru. Możemy kontynuować korzystanie z połączonych aplikacji lub rozłączyć je, wybierając tylko te, które chcemy, aby nadal działały razem.

  Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie usługi możemy rozłączyć z powodu kwestii związanych z bezpieczeństwem. Jest to już uwzględnione w przepisach Unii Europejskiej. Przykładem takiej usługi jest Google Pay, która musi pozostać połączona, aby cały proces płatności działał sprawnie.

  Nawet w Androidzie, istnieją teraz ułatwienia, takie jak Google Chrome, które pomagają nam w codziennych zadaniach.

  FAQ – Nowa polityka Google dotycząca wymiany danych między aplikacjami

  By