• lun. Fév 26th, 2024

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Nowa technologia fotowoltaiczna – rewolucja w wykorzystaniu energii słonecznej

  By

  Fév 12, 2024
  Nowe technologie fotowoltaiczne – redefiniowanie przyszłości energii słonecznej

  Ambient Photonics, innowacyjna firma, przedstawiła nowatorskie podejście do fotowoltaiki, które ma potencjał zmienić sposób, w jaki korzystamy z energii słonecznej. Ich technologia low-light PV (fotowoltaika niskiego oświetlenia) umożliwia przetwarzanie energii świetlnej z różnych źródeł, takich jak świetlówki, LEDy, halogeny czy światło dziennie.

  W przeciwieństwie do tradycyjnych paneli słonecznych, które wymagają bezpośredniego nasłonecznienia, komórki Ambient Photonics są zdolne do działania nawet w słabych warunkach oświetlenia. Oznacza to, że można je stosować zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz, otwierając zupełnie nowe możliwości wykorzystania energii słonecznej.

  Główną cechą tej technologii jest jej elastyczność i niski koszt produkcji. Komórki Ambient Photonics są elastyczne i mogą być drukowane w różnych kształtach i rozmiarach, spełniając indywidualne wymagania każdego użytkownika. Ta innowacyjna możliwość personalizacji otwiera drzwi do nowych zastosowań fotowoltaiki, które wcześniej były niedostępne.

  Nowe technologie fotowoltaiczne, takie jak low-light PV od Ambient Photonics, mają ogromny potencjał w działaniu na rzecz zrównoważonego rozwoju. Możliwość wykorzystania energii słonecznej niezależnie od warunków atmosferycznych czy lokalizacji czyni ją godną uwagi dla różnych sektorów, takich jak budownictwo, telekomunikacja czy transport.

  Sekcja FAQ:

  By