Nowa generacja Nintendo Switch na horyzoncie

Nowa generacja Nintendo Switch na horyzoncie

Rumory o nowej generacji Nintendo Switch krążą od lat, ale wydaje się, że w końcu pojawiają się solidne dowody na to, że prace nad nią trwają. Według ostatnich doniesień, dyrektor generalny Activision wraz z innymi wykonawcami spotkali się z przedstawicielami Nintendo w grudniu ubiegłego roku, aby omówić nową generację Switcha. Chociaż wiele szczegółów zostało zamazanych, dokumenty sugerują, że nowa konsola będzie miała zdolności wydajnościowe porównywalne do PS4 i Xbox One. Zgodnie z tym, firma Activision jest zainteresowana tworzeniem gier na tę platformę. Przeciekłe dokumenty sugerują również, że Microsoft rozważa wprowadzenie przyszłej gry Call of Duty na konsolę Nintendo nowej generacji. Choć nie jest jasne, czy ta umowa faktycznie zostanie zrealizowana, sugeruje to, że przyszłe urządzenie Nintendo budzi zainteresowanie u dużych producentów gier.

Według spekulacji, Nintendo planuje wprowadzić na rynek swoją nową konsolę w 2024 roku. Fakt, że zestawy deweloperskie są już w rękach twórców gier, a przedstawiciele zostali poinformowani o nowym systemie już w 2022 roku, stanowi dodatkowy dowód potwierdzający te informacje. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nową generację Switcha możemy zobaczyć już w przyszłą wiosnę.

W międzyczasie fani Nintendo mają wiele do czego się przygotować. Na ostatnim strumieniu Nintendo Direct ogłoszono ekscytujące nowe gry, takie jak Mario RPG, The Princess Peach Showtime i remake Papierowego Mario. Dodatkowo, niedawno zostały wydane świąteczne zestawy i konsola Switch OLED w edycji koloru Mario Red.